Menu

Zámek, který odemknete mobilem

09.03.2016 14:32 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Zámek, který odemknete mobilem

Zámek, který odemknete mobilem | foto: CHIP

Bezdrátový motorický zámek, který jde odemknout mobilním telefonem – to je novinka, kterou vyvinuli v rychnovské továrně Assa Abloy. 

Pod názvem FAB ENTR vstupuje na český trh nový bezdrátový motorický zámek. Zámek je vhodný pro zabezpečení vchodových dveří rodinných domů a bytů. Pro odemknutí nemusíte hledat klíče, stačí si stáhnout a nainstalovat jednoduchou aplikaci. Po jejím otevření se ukáže obrazovka, která graficky ztvárňuje zámek – buď odemknutý, nebo zamknutý. Stačí přejet prstem a zámek na vašich dveřích se otočí do polohy, kterou právě potřebujete.

V aplikaci si pak vytvoříte správcovský profil, díky kterému můžete posílat přístupové kódy různým osobám, a to i na dálku, což je vhodné nejen pro členy rodiny, ale také třeba pro paní na úklid či sousedku, které potřebujete povolit přístup do bytu těsně před odjezdem na dovolenou. Otevřít tak můžete například i návštěvám a to na dálku třeba přímo z křesla. Zámek lze nastavit tak, aby se sám po chvíli zamknul.

Stále je ale v záloze i starý dobrý klíč – i tím jde totiž tento chytrý zámek odemknout. Navíc kromě mobilu můžete využít i dálkové ovládání nebo klávesnici s PIN kódem či snímač otisků prstu. Aplikace běží na smartphonech s Androidem 4.4 a vyšším a také na iPhonech s iOS 7 a novějších. Ke stažení je zdarma. Cena zámku začíná na 12 000 Kč. 

entr-nahled

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení