Menu
CHIP Speedtest

Zjistěte si informace o disku přes PowerShell

17.09.2019 14:59 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Zjistěte si informace o disku přes PowerShell

Zjistěte si informace o disku přes PowerShell | foto: CHIP

Pro zjištění základních informací o paměťovém médiu v počítači nepotřebujete žádný další speciální software – stačí k tomu nástroje systému Windows.

Pouhými dvěma příkazy PowerShell získáte všechny důležité informace týkající se dostupného místa úložiště a sériového čísla nainstalovaného modelu. Chcete-li otevřít okno PowerShell, klepněte pravým tlačítkem myši na »Start« a z nabídky vyberte »Windows PowerShell«.

hdd1

Poté do příkazového řádku v okně zadejte příkaz „get-wmiobject –class win32_logicaldisk“, abyste získali obecné informace o pevném disku, jednotkách SSD, dostupných jednotkách v síti a připojených jednotkách přes USB. Číslo „3“ za »Drive Type«, tedy typ disku, znamená lokální disk počítače a číslo „4“ označuje namapované síťové disky.

hdd2-1-nahled

Podrobnější informace o lokálních discích získáte zadáním příkazu „wmic diskdrive get Mediatype,Model,SerialNumber,Status“. V okně se vypíše typ jednotky, model disku, sériové číslo a aktuální stav. Které další přepínače jsou k dispozici, zjistíte pomocí příkazu „wmic diskdrive get /?“.

hdd3-1-nahled

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.