Menu
CHIP Speedtest

Změna strategie u Samsungu? Pravděpodobné zklamání u specifikace Note 20

01.07.2020 16:40 | Jiří Palyza
Změna strategie u Samsungu? Pravděpodobné zklamání u specifikace Note 20

Nová vlajková řada smartphonů Galaxy Note 20 by se měla objevit už za pár měsíců. Podle nejnovějších informací ale mohou zákazníci standardní verze Galaxy Note 20 zažít zklamání ve srovnání s modely Plus nebo Ultra.

Jde o náznak budoucí změny zaměření u následné modelové řady? Uvedení nové řady špičkových modelů Samsung Galaxy Note 20 ještě očekávat nemůžeme, navíc jsou technické specifikace stále nejasné.

Ve srovnání s modely Plus nebo Ultra se o základním Note 20 říká, že v jeho případě ve srovnání s velkými sourozenci výrobce upouští od mnoha detailů ve výbavě. Zlé jazyky dokonce tvrdí, že se dá spíš mluvit o modelu Lite.

Zatímco velký model začíná s displejem AMOLED velikostí úhlopříčky 6,9" a opakovací obrazovou frekvencí 120 Hz ve formátu 19,3:9, měl by být "normální" Note 20 vybaven pouze 6,7" displejem s frekvencí 60 Hz. Pro vlajkovou loď roku 2020 jsou to parametry neuspokojivé a pro mnoho uživatelů nepřijatelné.

Stane se do budoucna standardní verze modelů Galaxy osekanou verzí Lite?

samsungstrategie1

Informační úniky zobrazují pravděpodobnou podobu připravovaného špičkového smartphonu Galaxy Note 20. Zdroj: OnLeaks/Pigtou

Další zklamání se může skrývat v rozlišení displeje. Modely Plus a Ultra mají rozlišení QHD, 3096 x 1444 pixelů, zatímco normální model se bude muset spokojit s FullHD+.

Proč se Samsung uchyluje k tomuto kroku je pro mnohé obtížné pochopit. Jediným rozumným vysvětlením se zdá být snaha výrobce o výraznější odlišení modelů a přilákání potenciálních zákazníků na dražší model.

mohlo by vás také zajímat: test – smartphony s velkou kapacitou akumulátoru a velkou výdrží běhu


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení