Menu

Změňte nastavení a klávesnice zase začne pracovat správně

09.05.2016 14:00 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Změňte nastavení a klávesnice zase začne pracovat správně

Změňte nastavení a klávesnice zase začne pracovat správně | foto: CHIP

Stačí nechtěně stisknout kombinaci kláves, a klávesnice začne psát tak, jak nechcete: pomocí kombinace [Alt]+[Shift] můžete náhodně aktivovat anglickou klávesnici a ta místo Y začnete psát Z a obráceně a nebude fungovat diakritika.

Po dalším stisku klávesové zkratky se klávesnice přepne zpět na češtinu. Systém Windows umožňuje nastavit více vstupních jazyků. Nastavení můžete změnit v okně »Jazyky a služby pro zpracování textu«, do kterého se dostanete tak, že kliknete pravým tlačítkem myši na ikonu klávesnice na hlavním panelu a z nabídky vyberete »Nastavení«. Pokud používáte většinou jen češtinu a nechcete jazyky přepínat pomocí klávesové zkratky, změňte nastavení v tomto okně. Přejděte do záložky »Upřesnit nastavení kláves« a klikněte na akci »Mezi instalovanými jazyky« a »Změnit kombinaci kláves«. Nastavení »Levý Alt + Shift« můžete změnit na »Nepřiřazeno«.

klavesnice2-nahled

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení