Menu

Zranitelný webový e-mailový klient RoundCube

10.12.2016 16:08 | Karel Kovar + Přidat komentář
Zranitelný webový e-mailový klient RoundCube

Zranitelný webový e-mailový klient RoundCube | foto: CHIP

Pokud používáte známého e-mailového klienta RoundCube, pak byste rozhodně měli zbystřit pozornost. Několik jeho verzí totiž obsahuje závažnou chybu. 

V současnosti existuje celá řada webových aplikací, které vám umožní pracovat s poštou odkudkoliv a z jakéhokoliv zařízení. Mezi takto flexibilní a oblíbené klienty patří například i Roundcube, jehož funkce je navíc možné upravovat nebo rozšiřovat pomocí plug-inů.
V tomto programu byla ale nedávno nalezena slabina, která při zneužití umožnila útočníkovi spustit libovolný kód v hostitelském systému. Zranitelnost se nacházela ve všech defaultně nakonfigurovaných klientech verze 1.0 a 1.2.2 (podrobnosti o chybě lze najít zde: https://blog.ripstech.com/2016/roundcube-command-execution-via-email/).
Chyba je naštěstí již opravena a uživatelé postižených verzí by tak měli co nejrychleji aktualizovat. Další podrobnosti najdete zde: https://threatpost.com/critical-vulnerability-patched-in-roundcube-webmail/122297/

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení