Menu

Zveřejněn exploit pro Minecraft

19.04.2015 19:33 | Karel Kovar + Přidat komentář
Zveřejněn exploit pro Minecraft

Zveřejněn exploit pro Minecraft | foto: CHIP

Po dvou letech čekání na opravu chyby zveřejnil programátor exploit, který dokáže srazit na kolena tisíce serverů.

Nezávislá počítačová hra Minecraft se z jednoduchého garážového projektu stala fenoménem dobývajícím počítače dětí a dospělých. Díky ní se stala firma Mojang fenoménem, o který projevil zájem i Microsoft. Jak se ale zdá, firma tento náročný přerod nezvládá. Celá řada problémů spočívá jen v tom, že Minecraft je kompletně napsán v Javě (se všemi výhodami a především nevýhodami), nyní se objevil i další kostlivec.

S popularitou Minecraftu rostl počet i jeho serverů, kde si hráči mohou zahrát spolu či proti sobě. Přibližně v červenci 2013 objevil programátor Ammar Askar kromě několika zranitelností i způsob, jak „shodit“ libovolný Minecraftový server. Ihned Mojang na problém upozornil a ačkoliv byl ignorován, každý měsíc znovu a znovu Mojang varoval před chybou ve hře. Nyní mu ale došla trpělivost a zveřejnil nejen informace o chybě (http://blog.ammaraskar.com/…ty-advisory/), ale na serveru Github i exploit (https://github.com/…/nbt_exploit).

2015-05-minecraft2-nahled

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení