Menu
CHIP Speedtest

Zvěsti o Windows 10X: pohrajte si s novou funkcí tapety

01.02.2020 08:00 | Jiří Palyza
Zvěsti o Windows 10X: pohrajte si s novou funkcí tapety

Windows 10X jsou považovány za jednu z nejzajímavějších inovací pro rok 2020. Microsoft jimi plánuje rozšíření Windows 10 na zařízení se dvěma obrazovkami.

Mezitím to vypadá, že Windows 10X se budou vyskytovat i na běžných noteboocích. V diskuzích se proslýchá, že Microsoft v nich používá jednu ze skvělých funkcí macOS. To už lze použít nyní ve Windows 10, a to díky doplňkovému nástroji. Operačními systémy Windows 10X chce Microsoft vybavit novou generaci zařízení se dvěma displeji. Jsou však jisté náznaky, že by měly být nasazené i na "normální" notebooky. Microsoft provádí ve Windows 10 různé změny, např. na hlavním panelu nebo v nabídce Start. A spekuluje se o tom, že uživatelé budou moci instalovat dynamické tapety, jak je znáte ze světa macOS. Pozadí plochy se nastaví podle denní doby, např. slunce se pohybuje po ploše v souladu s aktuálním časem.

Dynamické tapety ale nejsou na desktopech ničím novým, a to ani v případě macOS, který je v souvislosti s Mojave macOS oznámil ve větším měřítku. Fandům Windows se to zalíbilo natolik, že tuto funkci vytvořili i pro Windows. Freeware WinDynamicDesktop, který ji zprostředkuje, je velmi populární a je stále pravidelně aktualizován.

windynamicdesktop-logo

WinDynamicDesktop 3.4.1

CHIP hodnotí Dobrý

Díky této aplikaci získáte dynamickou verzi pracovní plochy macOS Mojave spolu s odpovídající tapetou na vaše Windows.

Stáhněte si

WinDynamicDesktop: mnoho tapet a jedna automatika

windynamicdesktop1

Zadáním vaší polohy nástroj WinDynamicDesktop určí časy východu a západu slunce.

Čtěte dále – jak funguje WinDynamicDesktop

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání

Komerční sdělení


Vyšel nový Chip! Nedostanete se do trafiky?

Objednejte si ho až domů. Poštovné zdarma.
Objednat aktuální číslo DIGI HNED