Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nový PlayStation vypadá jako přenosná konzole: bez PS5 vám ale k ničemu nebude

Jakub Fišer 24.08.2023

Sony včera uvedlo několik hardwarových novinek. Nestalo se tak v rámci veletrhu Gamescom, který aktuálně probíhá v německém Kolíně, ale v tichosti formou tiskové zprávy na oficiálním PlayStation Blogu. Novinky jsou vlastně tři, ta nejzásadnější se jmenuje PlayStation Portal.

Kapitoly článku

PlayStation Portal – nový handheld?

Konzole připomínající handheld byla částečně odhalena již v minulosti. Nyní došlo k oficiálnímu představení a o handheld se nejedná. Tedy, jak se to vezme. PlayStation Portal je zařízení, na kterém můžete hrát své hry z PlayStationu 5 v rámci streamovaného hraní přes domácí Wi-Fi.

„PlayStation Portal je ideální zařízení pro hráče v domácnostech, kde musí sdílet televizor v obývacím pokoji nebo prostě chtějí hrát hry z PS5 v jiné místnosti v domě,“ uvádí Sony v tiskové zprávě. Důležité je, že bez konzole PlayStation 5 je vám tedy tento handheld k ničemu.

Základem jsou boční ovládací prvky z ovladače DualSense. Uprostřed se nachází 8″ LCD zobrazovač s rozlišením Full HD a 60Hz obnovovací frekvencí. Dalo by se říct, že po technologické stránce mohlo být zařízení vybaveno lépe. Chybět nesmí ani 3,5mm audiojack.

| Zdroj: PlayStation / YouTube

Nová sluchátka Elite a Explore

Kromě Portalu Sony uvedlo ještě duo sluchátek. Pulse Elite navazují na starší Pulse 3D, nabízí lepší kvalitu zvuku a také vysunuté mikrofony. Celkovým vzezřením je tento headset větší a připomíná helmu. Podle Sony nabízí sluchátka bezztrátový zvuk a možnost odclonit okolní hluk pomocí umělé inteligence.

Oproti tomu menší Pulse Explore jsou klasické špuntíky do uší. Ani zde nechybí aktivní potlačení hluku (ANC) a bezztrátový zvuk. Výrobce se chlubí také pokročilými mikrofony, které využijí hráči při komunikaci s kamarády, ale také při telefonování z mobilu. Pulse Explore totiž výborně zastanou i klasická bezdrátová sluchátka k telefonu nebo počítači.

Cena a dostupnost

Nejlevnější z trojice novinek jsou možná trochu překvapivě velká náhlavní sluchadla Pulse Elite. Ta vyjdou na 149 eur, tedy asi 3600 Kč včetně DPH. Kompaktnější sourozenec „do uší“ jménem Explore vyjde na 219 eur, což činí v přepočtu zhruba 5300 Kč včetně daně.

Zařízení PlayStation Portal pro streamované hraní bude stát 219 eur, takže opět nějakých 5 300 Kč včetně DPH. O dostupnosti zatím není jasno, Sony brzy sdělí bližší informace. Jisté je, že všechny tři produkty by měly stihnout vánoční nákupní horečku.

Zdroj: PlayStation Blog


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud