Přejít k hlavnímu obsahu
Bezpečnost

Obnova dat u u některých disků Seagate zdarma

redakce 02.11.2017

LaCie, prémiová značka společnosti Seagate Technology, nově nabízí ke svým vybraným diskům službu Rescue Data Recovery zdarma po celém světě. Služba se vztahuje na disky poškozené v důsledku přírodní katastrofy, mechanického nebo náhodného poškození.

Služba obnovy dat má zhruba 90% úspěšnost a vykazuje více než 95% spokojenost zákazníků. Podle výzkumu společnosti Seagate totiž až 57 % lidí, kteří ztratili smartphone nebo počítač, více vadila ztráta dat než samotného zařízení. Jde sice o drahé přístroje, ale vzpomínky a data mají pro většinu lidí mnohem větší cenu. Z výzkumu dále vyplynulo, že 25 % všech uživatelů PC přijde jednou za rok o nějaká data, a že v téměř třetině případů jde o ztrátu dat zaviněnou lidskou chybou. Ke ztrátám dat přispívá i skutečnost, že až 96 % počítačů ve firmách není pravidelně zálohováno. Za posledních 30 let navíc narostla kapacita paměťových úložišť exponenciálně, což zvyšuje potenciál ztráty dat, a s tím spojené náklady na jejich obnovu.

To je také důvod, proč LaCie u vybraných produktů nabízí bezplatně službu obnovy dat po dobu dvou, tří nebo dokonce pěti let. Služba Rescue Data Recovery poskytuje obnovení ztracených dat v důsledku selhání disku, virového útoku, softwarového problému, nebo jakékoli jiné příčiny, která způsobí ztrátu dat. Zákazník má nárok po dobu platnosti služby na jeden pokus o obnovu dat zdarma. LaCie však negarantuje, že ztracená data dokáže obnovit ve všech případech. Služba Rescue Data Recovery se váže k internímu disku obsaženému v produktu LaCie. Obnovená data pak laboratoř Seagate uloží na speciální úložné zařízení nebo na cloudové úložiště, kde jsou zákazníkovi k dispozici po dobu 60 dní.

 

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud