Přejít k hlavnímu obsahu
Bezpečnost

Ochranné sklo smartphonu se záslepkou předního fotoaparátu

Pavel Trousil 22.11.2018

Společnost PanzerGlass uvedla na trh bezpečnější ochranné sklo na smartphony. Model Privacy je nově možné zakoupit i ve verzi s mechanickým zaslepením předního fotoaparátu CamSlider. 

Soukromí se pro mnoho lidí stává jednou z nejcennějších věcí a začínají se aktivně zajímat o jeho zabezpečení. Přelepování webkamer na noteboocích je už celkem obvyklé a uživatelé tím zamezí hackerům možnost nabourat se do jejich soukromí. Mobilní telefon nosí většina lidí stále u sebe a riziko, že nečekaný host bude sledovat vás a vaše kroky ještě detailněji je tak mnohem větší.

V rámci modelové řady PanzerGlass Privacy tak přibývá zatím unikátní model s označením CamSlider, který je uzpůsoben pro mechanické zaslepení přední kamerky mobilního telefonu. Uživatel tak může mít jistotu soukromí a současně si zachová uživatelský komfort.

panzerglass-privacy-camslider-nahled

CamSlider je evolucí skla PanzerGlass Privacy, které kromě ochrany displeje před škrábanci a nárazy poskytuje i zvýšenou ochranu soukromí. Funguje na principu polarizace, který zaručuje, že obsah displeje vidí jenom uživatel, který kouká na displej smartphonu přímo čelním pohledem. Zvídavé pohledy ze stran nebo přes rameno pak vidí jen velmi deformovaný obraz nebo úplně černý displej.

Sklo Privacy CamSlider si pak celkem najde svoje místo kupříkladu tam, kde je zakrývaní senzorů a kamer absolutní povinností. Uplatní se ve výrobě či laboratořích, nebo prostředí kde se funguje ve vyhrazeném režimu. Nová skla PanzerGlass Privacy CamSlider budou na pultech prodejců k dispozici koncem listopadu pro modely Apple iPhone 6, 6s, 7, 8, X, Xs, Xs Max a Xr za maloobchodní cenu 999 Kč. Další modely budou postupně přibývat.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud