Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Opera One – nový modulární internetový prohlížeč je připraven na AI

Pavel Trousil 27.04.2023

Opera uvolnila předběžnou verzi svého zcela přepracovaného prohlížeče, který má do konce roku nahradit stávající Operu. Jmenuje se Opera One, bude k dispozici pro všechny hlavní platformy a podle tvůrcům byl navržen tak, aby měl čistší vzhled a dostatek volného prostoru pro funkce umělé inteligence. Otevřené karty seskupuje do „ostrůvků“.

Prohlížeč Opera One má schopnost automaticky a intuitivně seskupovat webové stránky, které lidé otevírají, na základě jejich obsahu. Vývojáři to nazývají "ostrůvky karet" (tab islands). Například všechny stránky s podrobnostmi o restauraci otevře na jednom ostrově a všechny karty s dokumenty Google na jiném ostrově.

opera-nahled

Prohlížeč Opera One je připraven na umělou inteligenci. | Zdroj: screenshot Opera One.

Cílem je snížit zmatek a usnadnit přeskakování mezi úkoly, ať už pracovními, nebo osobními. Opera prý provedla průzkum a zjistila, že uživatelé jsou zahlceni množstvím karet, které mají otevřené, a přáli by si, aby se s tím prohlížeč nějak vyrovnal. Toto je odpověď Opery na tento problém. Uživatelé mohou stránky seskupovat i ručně. Mohou přetahovat karty mezi ostrůvky nebo vytvořit nový ostrůvek.

Kromě ostrůvků karet je Opera One ve výchozím nastavení vybavena funkcemi ChatGPT, ChatSonic a AI Prompts. Funkce AI Prompts navrhuje různé způsoby, jak mohou lidé chatboty používat k transformaci textu na stránce, například přeměnit kus textu na dialog z telenovely nebo z něj extrahovat informace a vytvořit kvízové otázky.

Zdroj: Opera One


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud