Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Ovládání smartphonu s Androidem z počítače: Microsoft to uživatelům Windows ještě víc usnadní

Josef Mika 24.06.2024
Zdroj: Midjourney (vygenerováno pomocí AI)

Microsoft chce uživatelům zařízení se systémem Android ještě více zpřístupnit ovládání pomocí počítače. Umožnit by to měla mimo jiné nová funkce.

Nejnovější iniciativa Microsoftu má za cíl zajistit ještě hladší propojení mobilních telefonů s Androidem a počítačů se systémem Windows 10 nebo 11. Pro mnoho uživatelů Windows 11 je již předinstalována aplikace Phone Link, která se považuje za jedno z nejjednodušších řešení integrace smartphonu a počítače. Microsoft nyní oznamuje, že funkce Phone Link budou vloženy přímo do nabídky Start, což ještě více usnadní přístup k nim a jejich používání.

Mohlo by vás zajímat

Základní funkce aplikace Phone Link zůstávají nezměněny, ale integrace do prostředí Windows je intenzivnější, a tím i viditelnější. Uživatelé budou moci sledovat stav baterie a připojení svého telefonu a také spravovat zprávy, hovory a fotografie přímo z nabídky Start. Dokonce bude možné plynule pokračovat v činnostech ze smartphonu a používat vybrané aplikace na větší obrazovce počítače.

Integrace se systémem Android: kdy bude Phone Link pro Windows dostupný i v mém počítači?

Windows 11
Nová funkce Phone Link je v současné době dostupná pouze v Insider Preview Windows 11.
Zdroj: Midjourney (vygenerováno pomocí AI)

Háček je však v tom, že tato nová funkce zatím není dostupná pro širokou veřejnost. V současné době nejsou k dispozici žádné konkrétní informace o tom, kdy bude funkce integrována do stabilní verze Windows 11. Funkce je aktuálně dostupná pouze pro účastníky programu Windows 11 Insider s Phone Link verze 1.24052.124.0 nebo vyšší a zpočátku bude fungovat pouze s telefony se systémem Android.

Uživatelé musí mít také nainstalovaný alespoň Windows 11 Insider Preview build 22635.3790. Microsoft plánuje postupné zavádění této funkce.

Zdroj: Microsoft Windows Blogs

Mohlo by vás zajímat


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme