Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

PalmSecure – identifikace osob pomocí obrazu krevního řečiště

Pavel Trousil 25.06.2014

Společnost Fujitsu prezentovala svoje nové řešení bezkontaktní identifikace osob pomocí obrazu krevního řečiště. Uživatelé se mohou identifikovat přiložením ruky nad speciální senzor.

palm2-nahled

Biometrické technologie jsou užívány pro identifikaci osob pomocí jejich jedinečných fyziologických vlastností. Biometrické technologie se rozdělují na fyziologické (obličej, otisk prstu, oční duhovka, DNA, krevní řečiště) a behaviorální (podpis, hlas).

palm8

Využívání těchto technologií zvyšuje bezpečnost a současně zjednodušuje přístup do různých systémů a aplikací. Technologie využívající obrazu krevního řečiště je podle firmy Fujitsu nejen velice bezpečná, ale také praktická, tedy konkrétně že četnost připuštění neautorizované osoby je velmi nízká (< 0,00008) a zároveň četnost odmítnutí oprávněných uživatelů je také nízká – ~ 0,01 (pro srovnání u technologie využívající otisk prstu je to ~ 0,3).

palm5-nahled

Praktické je i to, že jde o bezkontaktní technologii. Stačí umístit dlaň 5 – 8 cm nad senzor a do dvou sekund by měla proběhnout identifikace, které předchází kontrola „života“ a vlastní skenování – senzor vyšle infračervené paprsky a kamera v senzoru snímá obraz krevního řečiště v dlani. Uvnitř senzoru dochází k zakódování sejmutého otisku. Otisk krevního řečiště zabere v systému asi 1–3 KB.

Technologie PalmSecure může být využita u docházkových systémů, pro přihlašování do systému a pro zajištění fyzického přístupu. Bank of Tokyo-Mitsubishi UFJ už tento systém využila například u svých bankomatů.

palm9

Senzory pro snímání krevního řečiště mohou být umístěny buď samostatně, nebo může být senzor umístěn v myši připojené přes USB, v klávesnici, nebo dokonce v notebooku místo snímače otisků prstů.

palm-nahled


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud