Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Počítače Apple Mac v roce 2023: možná přijde zklamání pro spoustu zákazníků

Jakub Fišer 25.09.2023
Zdroj: Apple / WWDC23 press kit

Americký Apple má za sebou slušnou premiéru iPhonů 15, o novinky z řad mobilních telefonů, ale třeba i hodinek Series 9 a Ultra 2 je velký zájem. Spekuluje se však o tom, že má Apple představit ještě jednu velkou věc – nové počítače Mac s čipem M3 pro rok 2023. Co všechno o tom víme?

Kapitoly článku

Nejprve se musíme vrátit trochu zpět v čase. V červnu letošního roku Apple na konferenci WWDC23 oznámil nový MacBook Air s 15″ obrazovkou a také vylepšený Mac Pro a Mac Studio s čipy M2 Max, respektive M2 Ultra. Všichni věřili, že jde o předvoj k zbrusu novým čipům z řady M3, které mají přijít později tohoto roku.

Apple M3: co bude umět?

Nyní jsme na konci září a o počítačových novinkách s M3 zatím oficiálně není ani vidu, ani slechu. V každém případě, M3 by měl disponovat 8jádrovým procesorem, 10jádrovou grafikou, 3nm architekturou od TSMC a řadou dalších funkcí.

Velkou cestu by měl ujít vrcholný model M3 Ultra, který má přinést 32jádrový procesor a grafickou jednotku s 64 nebo až 80 jádry. V porovnání, loňský M2 Ultra nabízel 24 výkonnostních jader a až 76 grafických jader.

Mohlo by vás zajímat

Dostupnost M3? 2023 nebo 2024

Hlavní otázka se však týká dostupnosti. Mluví se totiž o tom, že nové počítače s M3 dorazí již v říjnu. Tuto informaci přinesl extrémně věrohodný Mark Gurman z agentury Bloomberg. Vymezil se vůči tomu však Ming-Čch’ Kchuo, další velmi známý a renomovaný analytik.

V každém případě, v první vlně nových počítačů Mac se očekává 13″ i 15″ MacBook Air, 13″ MacBook Pro, osvěžený Mac mini a také konečně nový iMac, který vynechal M2 a aktuálně je nabízen pouze s M1 čipem. Další varianty uvedených Maců s čipy M3 Pro, M3 Max a M3 Ultra budou pravděpodobně dostupné opravdu až v roce 2024.

V dalším vlně lze tedy očekávat Také upravený Mac Studio s tím nejvyšším železem M3 Ultra, ale také MacBook Pro ve variantě s 16″ obrazovkou, která je běžně vnímána jako vlajkový produkt laptopové produkce společnosti Apple.

Zdroj: Apple, MacRumors, Ming-Čch’ Kchuo


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud