Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Počítačová hra FIFA 23 v problémech: hráči zuří, jde prý o odpad a nejde ani spustit

Jakub Fišer 05.10.2022

FIFA, jakožto série počítačových a konzolových her, lépe řečeno sportovních simulátorů, patří k nejúspěšnějším herním sériím historie. Jenomže, poslední vydaný díl FIFA 23 provází velká nespokojenost hráčů.

Kapitoly článku

Zatím nejnovější ročník série FIFA s podtitulem 23 se začal prodávat minulý pátek. Hráči, kteří za hru zaplatili cca 1800 až 2000 korun včetně DPH, se těšili na vyladěný zážitek z fotbalové simulace, očekávali slíbená vylepšení a hlavně perfektní grafiku i optimalizaci, aby hra na jejich herním železe dobře šlapala. Bohužel, úplně se to nepovedlo.

FIFA 23 nefunguje

Od pátku, kdy hra vyšla, sbírá nejnovější FIFA lehce nadprůměrná hodnocení kritiků, ale extrémně negativní recenze samotných hráčů. Předně se jim nelíbí nedostatek inovací oproti minulému dílu. Mnohem větší problém však představují bugy a chyby, které hru na svém začátku provází. Pár příkladů: nová možnost 5 střídání nefunguje vždy, výkop z ruky brankáře je extrémně silný, hru rukou rozpoznává rozhodčí i když ji má hráč u těla, a tak podobně.

 

| Zdroj: EA Sports FIFA / YouTube kanál

Zdaleka největší problémy však mají hráči na PC, a také to dávají hlasitě najevo na platformě Steam či Metacritic. Některým dokonce ani nejde FIFA 23 spustit, jiným se zase příšerně seká během animací. Všichni se shodují, že na vině je speciální anti-cheatovací software, který si ihned po spuštění uzme 30 % výkonu procesoru pro sebe.

Hráči kvůli tomu nemají zábrany označovat novou FIFu jako “odpad”, “nedodělek”, “šmejd” a také “nejhorší FIFA hru v historii”. Komentován je taktéž záměr vývojářů zpeněžit pay-to-win prvek ve speciálním režimu FIFA Ultimate Team. Tam si uživatelé nakupují balíčky kartiček s fotbalisty, které pak mohou umístit do svého výběru 11 nejlepších.

Jenomže tento prvek hráči nezřídka častují jako “hazard” a “obírání hráčů o peníze”. Nutno však přihlédnout k tomu, že hra má problémy i v singleplayeru, kde žádné další peníze utrácet nemusíte.

Zdroj: Steam, Metacritic


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud