Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Podívejte se na futuristické Google Glass

Pavel Trousil 03.06.2014

Alza.cz ve spolupráci se serverem SvetAndroida.cz představí na českém trhu zatím nedostupné brýle Google Glass. Od 5. června 13:00 hod. do 7. června 2014 se budou moci návštěvníci pražského showroomu Alza.cz seznámit nejen s funkcemi Google Glass, ale na vlastní oči si je vyzkoušet.

glass-nahled

Google Glass patří do kategorie nositelných technologií, tzv. Wearables, které zažívají boom. Většina výrobců spotřební elektroniky své první produkty již představila a vyvíjí nové, vylepšené verze nebo se k tomu v brzké době chystá. Wearables jsou produkty, které uživatel nosí přímo na těle a je jejich prostřednictvím propojen s digitálním světem. K nejdostupnějším wearables současnosti patří chytré hodinky a náramky. Vývoj však postupuje velmi rychle a zdá se, že fantazii se meze nekladou – v budoucnosti budeme používat nejen chytré brýle, ale pravděpodobně i oblečení, obuv, zubní kartáčky, ochranné helmy či obojky pro domácí mazlíčky opatřené čipy a diodami, které vytvoří z obyčejné věci digitální zařízení.

Již nyní má Alza.cz v nabídce více než 50 produktů z kategorie Wearables a plánuje rozšiřování nabídky tak, jak budou jednotlivé produkty uváděny do prodeje. Nejpočetněji jsou zastoupeny chytré hodinky, fitness náramky a zařízení pro monitoring zdravotního stavu. Jedna z našich posledních prodejních akcí potvrdila, že o nositelná zařízení je mimořádný zájem. Poté, co byla cena chytrých hodinek u modelu Samsung Galaxy Gear V7000 snížena z původních 7 999 Kč na 2 990 Kč, vyprodaly se všechny kusy během jediného dne,“ říká Šárka Jakoubková, PR manažerka Alza.cz. Aktuálně nejprodávanějším nositelným zařízením z nabídky Alza.cz je sporttester Fitbit Flex pro bezdrátový monitoring nejen sportovních aktivit, ale i spánku.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud