Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Používání WhatsAppu na více zařízeních: prozatím platí tato omezení

Jiří Palyza 23.06.2021

WhatsApp chce brzy umožnit uživatelům používat messenger na více zařízeních. Nyní byly odhaleny podmínky prvního testu v beta verzi aplikace WhatsApp.

Uživatelé WhatsAppu už několik měsíců čekají na možnost používat messenger na několika zařízeních současně. Podle informací serveru WABetaInfo (www.wabetainfo.com) by se první testy této možnosti v beta verzi aplikace už mohly velmi blížit. Píše o tom ve svém příspěvku s názvem "Latest news about multi-device: features and limitations!". Na veřejnost už pronikly alespoň první informace o podmínkách, za kterých bude tento test probíhat. Samozřejmostí je účast v beta programu aplikace WhatsApp.

Pokud byste o tuto možnost měli zájem, stačí se do programu testování beta verze registrovat. Lze to provést prostřednictvím Google Play a po úspěšné registraci do programu si poté budete moct hned do svého zařízení instalovat nejnovější beta verzi WhatsAppu. Jak Google, tak i WhatsApp vás upozorní, že beta verze mohou fungovat nestabilně a obsahovat chyby. Beta program můžete také kdykoliv opustit.

wabetatesting

Pokud by vás zajímaly nejnovější funkce aplikace WhatsApp a chtěli byste se podílet na jejich testování, můžete se přihlásit do beta programu. | Zdroj: Google Play

WhatsApp na více zařízeních: jak to funguje

Po odemčení funkce podpory více zařízení v beta verzi WhatAppu budou platit následující možnosti a omezení:

– připojená zařízení už nepotřebují aktivní internetové připojení zdrojového zařízení. Znamená to, že WhatsApp Web by měl fungovat i bez smartphonu.

– s jedním účtem WhatsApp můžete propojit až čtyři zařízení

– WhatsApp umožní migraci historie chatu mezi zařízeními se systémy iOS a Android. K tomu je nutné, aby byl messenger aktualizován v obou zařízeních.

– Funkce pro více zařízení bude zpočátku volitelná. Uživatelé ji pravděpodobně budou muset nejprve aktivovat.

– Na dalších připojených zařízeních budou fungovat také hlasové a video hovory.

– Nebude podporováno zasílání zpráv nebo hovory s uživateli, kteří mají zastaralou verzi WhatsAppu.

– Bude možné pravděpodobně připojit vždy pouze jeden smartphone. Prozatím nebylo upřesněno, zda bude toto omezení v budoucnu zrušeno.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud