Přejít k hlavnímu obsahu
Bezpečnost

Pozor na kryptoměny: muž se nachytal a přišel o 626 tisíc korun

Jakub Fišer 16.01.2024
Zdroj: Mikhail Nilov / Pexels

Kybernetické podvody jsou dnes bezpečně nejčastějším typem podvodu. Pro policii jde ale obecně o velmi složité případy, málokdy jde totiž dobře vystopovat pachatele a postavit ho před spravedlnost. O dalším případu, kdy neznámý zločinec okradl svou oběť o celoživotní úspory, informovalo krajské policejní ředitelství Ústeckého kraje.

Kapitoly článku

Pozor na investování na internetu

Policie nabádá k maximální ostražitosti v otázce všech možných internetových či telefonních nabídek k investování. Spálit se v takovém případě je bohužel velmi jednoduché. Podvodník vám totiž nabídne „na oko“ velmi jednoduchý způsob, jak zbohatnout. V zápětí vás ale bez povšimnutí oškube.

Jeden takový případ museli řešit i tepličtí policisté, informuje ředitelství Ústeckého kraje. Na služebnu přišel oznámit muž nespecifikovaného věku, že byl podveden a okraden o 626 tisíc korun ze svých úspor.

Údajně mu měla být nabízena investice do kryptoměn, o kterou se dle svých slov poškozený dlouhodobě zajímal a lákala ho. Po telefonu jej oslovil podvodník a po společné domluvě jej navedl k registraci na platformu Cbytes. Policie varuje také před portály OKX.com a bybit.com.

Mohlo by vás zajímat

Důvěřivý muž přišel o víc než půl milionu

Okradený muž svému „investičnímu poradci“ důvěřoval natolik, že během měsíce naposílal na falešné investiční stránky přes 626 tisíc korun. Poté však podvodník přestal s mužem komunikovat a investiční platforma Cbytes přestala být dostupná, informují policisté.

Před investováním do kryptoměn varuje policie i na závěr svého sdělení: „Opět nabádáme k maximální opatrnosti při investování do kryptoměn. Zvolte si ověřené internetové stránky, případně využijte finančního poradce. Dejte přednost osobnímu setkání před navigováním přes mobilní telefon.“

Zdroj: Policie ČR


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud