Přejít k hlavnímu obsahu

Pracující pod dohledem

Josef Mika 12.11.2021

Nové nástroje pro sledování versus práva zaměstnanců

Chip 12/2021: Obvyklý kamerový dohled není jedinou metodou, jak zaměstnavatelé kontrolují, zda všichni ve firmě pracují efektivně a nesnaží se podvádět. Existují úřednické systémy, pomocí nichž lze sledovat, jaký software zaměstnanci na svých počítačích právě používají, co vidí na své obrazovce či kde klikají myší. Postupný vývoj v této věci probíhá již několik let, dosud však pro velkou část veřejnosti zůstával mimo větší pozornost. Softwarové nástroje moderní úřednické práce již nefungují jako izolované programy, ale kooperují, vyměňují si informace, a generují data či metadata. A právě tam, kde vznikají data, už není k jejich analýze daleko.

A kontrole a sledování se neubrání ani zaměstnanci na home office. Existují produkty, které analyzují aktivity uživatelů v interní síti.

Pod pojmem „People Analytics“ se vyvinul již několik let dynamicky rostoucí sektor, který slibuje, že podnik bude díky automatickému vyhodnocování činnosti svých zaměstnanců efektivnější a mnohem úspěšnější. Pokud vás zajímají konkrétní produkty a případy na téma kontrola a dohled zaměstnanců, přečtěte si prosincový Chip. Je v prodeji od 18. listopadu.

Obsah: Všechna témata Chipu 12/2021


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud