Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Praktické funkce Netflixu: jak z oblíbené streamovací služby dostat ještě více a její top hity

Jiří Palyza 20.06.2022

Netflix stále patří k nejoblíbenějším poskytovatelů seriálů a filmů mezi streamovacími službami. Ačkoliv platformu denně využívají miliony diváků, možná se v hlubinách služby stále najdou funkce, které neznají.

Přestože se i na našem trhu nabídka poskytovatelů služeb VoD stále rozšiřuje, Netflix si mezi nimi stále udržuje svoji silnou pozici. Mnoho uživatelů ale možná neví, že služba nabízí spoustu funkcí, které mohou zůstat nepovšimnuty v různých nabídkách. Věděli jste například, že Netflixu můžete sami navrhovat seriály a filmy, které byste rádi viděli? Podíváme se na zajímavé tipy k Netflixu, které by vám používání služby mohly ještě zlepšit.

Navrhněte Netflixu tituly, které byste rádi Zhlédli

proposal

| Zdroj: charlesdeluvio/Unsplash

Netflix má skutečně nepřebernou nabídku filmů a seriálů. Přesto se jistě najde mnoho uživatelů, kteří konkrétní obsah na platformě nemohou najít. V takovém případě vás možná napadne, že by bylo asi nejlepší porozhlédnout se u jiného poskytovatele. A co takhle zkusit vlastní návrhy filmů a seriálů?

To jde snadno provést na stránce nápovědy Netflixu help.netflix.com. V části "Požádat o TV pořady nebo filmy" lze zadat až tři doporučení najednou, a poté je odeslat na zpracování. Podle Netflixu není potřeba podávat návrh opakovaně. Každý návrh je streamovací platformou vyhodnocen a případně do budoucna připraven k vysílání. A co je na celé věci nejlepší – jakmile bude vámi navržený obsah dostupný na Netflixu, budete o tom informováni prostřednictvím e-mailu.

Seznamy Top 10

flixpatrol

Přehledy nejsledovanějších titulů Netflixu udržuje například i web FlixPatrol. | Zdroj: FlixPatrol

Na Netflixu se už nějakou dobu objevují přehledy Top 10. Ty se vždy týkají regionu, ve kterém účet streamingu používáte. Přehled nejsledovanějších titulů jsou odrazem zájmu uživatelů o konkrétní obsah v daném regionu.

Seznamy se také mohou poměrně rychle měnit. Najdete je na kartách "Filmy" nebo "Seriály" níže v obsahu a můžete touto formou získat doporučení od ostatních uživatelů.

Úprava historie

Nabídka Netflixu je obrovská. To ale také znamená, že kromě spousty zajímavostí a blockbusterů je v jeho repertoáru i řada seriálových a filmových propadáků.

Pokud na některý z nich kliknete, v důsledku sledování aktivit uživatele Netflix rád využívá tyto často bezmyšlenkovitě kliknuté braky k doporučování dalšího obsahu. Proto se vyplatí vlastní historii čas od času vyčistit.

Tuto možnost najdete po kliknutí na svůj profilový obrázek vpravo nahoře, výběrem možnosti "Účet" a následným přechodem do části "Můj profil". Zde v části "Historie titulů" můžete jednotlivé seriály a filmy z historie odstranit.

To je také užitečné pro případ kdy se domníváte, že váš Netflix účet byl hacknut, nebo že se k němu někdo dostal neoprávněně, aniž byste o tom věděli. Pokud se v historii objeví tituly, které jste nesledovali, pro jistotu se podívejte do části "Účet/Nastavení", a poté do části "Nedávná aktivita streamování" na přehled přihlášení. Najdete zde přesný seznam toho, kdo, kdy, odkud a jakým koncovým zařízením se přihlásil. Pokud se objeví položka, kterou nepoznáváte a je důkazem kompromitace účtu, je vhodné minimálně změnit heslo.

Vymazání nežádoucích uživatelů

androidauthority

Přehledný návod jak se zbavit nežádoucích uživatelů na Netflixu přináší například web Android Authority. | Zdroj: Android Authority

Tento postup je podobný, jako při upozornění na nezákonné uživatele Netflixu. Účty Netflixu se často sdílejí, což sice Netflix zakazuje, nicméně je to rozšířená praxe. Někdy i skuteční majitelé účtu Netflixu ztratí přehled o tom, kdo má stále k účtu přístup. Pokud to chcete prověřit, přejděte prostřednictvím profilového obrázku do svého účtu, dále do nastavení a vyberte možnost "Odhlásit se ze všech zařízení".

Tak jsou všichni uživatelé, kteří jsou připojeni ke stejnému účtu Netflix, jednoduše odstraněni a musejí se znovu přihlásit. V kombinaci s nastavením nového hesla je tak účet rychle zbaven neoprávněných přístupů.

Tituly, které z nabídky Netflixu brzy zmizí

Alespoň co se týče obsahu, Netflix se neustále mění. Každý měsíc přibývá velké množství seriálů a filmů. Nabídka ale neroste trvale, zároveň spousta obsahu také mizí. Každý film anebo seriál má datum ukončení platnosti, které Netflix zobrazuje v části "Podrobnosti".

Staňte se testery nových funkcí

testingfeatures

| Zdroj: Oscar Vargas/Unsplash

Netflix svou platformu neustále vylepšuje novými funkcemi. Většina z nich ale pravděpodobně pozornému oku uživatele unikne. Proto je ve výchozím nastavení účast v testovacím programu aktivována a probíhá prakticky bez vlivu uživatele.

Pokud tomu chcete zabránit, například protože o změny nestojíte, nebo inovace chcete pouze tehdy, když jsou konečně uvolněny v plné verzi, pak stojí za to se do nastavení účtu podívat a případně to změnit.

Nastavení najdete v účtu, kde se nachází i položka "Účastnit se testovacího programu". Klikněte na ni a přepínač nastavte do polohy "Vypnuto". Netflix vám tak bude nabízet pouze funkce, které jsou uvolněny až ve finální podobě.

Přehled největších seriálových hitů Netflixu

Streamovací služba každý týden aktualizuje žebříčky oblíbenosti, včetně žebříčků nejsledovanějších pořadů a filmů. Pevně věří, že si v nich něco zajímavého najdete i vy.

V následující tabulce je přehled nejsledovanějších seriálů Netflixu na základě jeho vlastních údajů o celkové počtu hodin zhlédnutí za prvních 28 dnů od uvedení jednotlivých titulů. Pokud některý z nich vydá své epizody ve dvou sériích a různých termínech, Netflix započítává dobu sledování epizod prvního dílu za prvních 28 dnů, a poté započítává dobu sledování epizod druhého dílu za prvních 28 dnů.

Pořadí Název Počet zhlédnutých hodin
1 Squid Game 1,65 miliard
2 Money Heist (Papírový dům), 5 část 792,2 milionů
3 Stranger Things, 4 řada 621,8 milionů
4 Bridgertonovi, 2 řada 656,2 milionů
5 Bridgertonovi, 1 řada 625,5 milionů
6 Money Heist (Papírový dům), 4 část 619 milionů
7 Stranger Things, 3 řada 582,1 milionů
8 Lucifer, 5 řada 569,5 milionů
9 All of Us Are Dead 560,8 milionů
10 The Witcher (Zaklínač) 541 milionů

 

 Zdroj: CNET.com, Flix PatrolAndroid Authority


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud