Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Profesionální 32“ monitor s rozlišením WQHD

Pavel Trousil 30.04.2014

Společnost BenQ představila další novinku z řady Business-Display. Monitor s označením BL3200PT disponuje rozlišením 2560×1440 pixelů a novou generací Eye-Care pro ochranu očí. Díky úhlopříčce 32 palců je určen CAD/CAM profesionálům i všem náročnějším uživatelům.

bl3200-right45-nahled

Monitor BL3200PT má rozlišení WQHD (2560×1440 bodů), poměr stran 16:9, LED podsvícení a nejnovější generaci technologie pro ochranu očí Eye-Care, rozšířenou o funkci pro redukci vyzařování škodlivého modrého světla Low Blue Light. Disponuje tedy při větší úhlopříčce obdobnými parametry jako nedávno představený 27“ BL2710PT ze stejné modelové řady.

Na stojanu monitoru je umístěný externí ovladač pro jednodušší ovládání OSD menu. Ten umožňuje přepínání mezi různými funkcemi monitoru, jako je CAD/CAM, animace nebo prezentace, pouze jediným stiskem tlačítka.

bl3200-rc-right45-nahled

BenQ BL3200PT je osazen panelem typu VA s nativním kontrastním poměrem 3000:1. Integrovaný CAD/CAM mód umožňuje nastavení kontrastu tak, aby i jemné linky byly odlišeny a jasně viditelné. A aby bylo možné jasně rozlišit detailní textury i v těch nejtmavších oblastech, vyvinula společnost BenQ speciální režim animace, který v deseti úrovních zvyšuje jas v tmavých místech, aniž by došlo k přeexponování světlých oblastí.

Tento Business-Display má velmi vysoký 178° pozorovací úhel horizontálně i vertikálně. BenQ Display Pilot software poskytuje funkce Auto Pivot, Desktop Partition a ovládání OSD. Monitor lze výškově nastavit o 150 mm a naklonit nebo otočit na výšku.

K dispozici jsou dva integrované 5W reproduktory a řada možností připojení. Kromě portu HDMI a dvou ultra-rychlých USB 3.0 je displej vybaven také čtečkou SD karet. Pro možnost ještě větší plochy při práci na více monitorech je osazen pouze tenkým rámečkem.

LED podsvícení panelu se dynamicky přizpůsobuje změnám jasu a až 200krát za sekundu se vypne a zapne. Snížení jasu se tak u běžných LCD monitorů projevuje extrémně rychlým blikáním na displeji, které je zejména při denní několikahodinové práci s obrazovkou únavné pro oči uživatelů. Proto je BenQ BL3200PT vybaven technologií Flicker-free, která blikání na pozadí eliminuje.

Profesionální BenQ BL3200PT bude na tuzemském trhu dostupný od května 2014 za doporučenou koncovou cenou 17 990 Kč.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud