Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Profesionální notebooky Portégé X30 a Tecra X40

Pavel Trousil 16.03.2017

Toshiba představila nové notebooky Portégé X30 a Tecra X40  s vysokým výkonem a nejvyšší úrovní zabezpečení pro profesionální využití. Mají elegantní a lehké provedení. 

Obě novinky s operačním systémem Windows 10 Pro a 7. generací procesorů Intel Core mají hořčíkové šasi a hybridní technologii chlazení. Budou k dispozici v barvě Toshiby Onyx Blue s decentní vlasovou povrchovou úpravou a zlatými doplňky.

x30-toshiba-detail-nahled

Notebook Tecra X40 je osazen displejem s úhlopříčkou 14 palců, je tenký 16,9 mm a váží pouze 1,25 kg. Menší, 13,3palcový přístroj Portégé X30 váží jen 1,05 kg a je tenký 15,9 mm. Ve srovnání se svým předchůdcem je o 11 procent tenčí a o 13 procent lehčí. 

Magneziové šasi obsahuje prvky, které tlumí nárazy a jeho odolnost zvyšuje konstrukce vyztužení ve tvaru včelích pláství. Oba notebooky nabízí antireflexní displeje s rozlišením Full HD (1920 x 1080 bodů) a volitelným dotykovým ovládáním. Notebooky jsou vybaveny Zárukou spolehlivosti Reliability Guarantee, která zajišťuje, že pokud zařízení vypoví službu během jednoho roku od nákupu vinou výrobní vady, získá zákazník kromě záruční opravy také celou kupní cenu přístroje zpět.

Notebooky Portégé X30 a Tecra X40 jsou vybaveny několika vrstvami zabezpečení uvnitř i zvenčí. Oba obsahují biometrické a obličejové autentizační senzory, z nichž nejzajímavější je nový Touchpad s názvem SecurePad, ve kterém je vestavěn snímač otisků prstů Synaptics Natural ID. Infračervené kamery umožňují autentizaci obličeje s Intel Authenticate a přihlášení pomocí ověření tváře s využitím Windows Hello. K dispozici napříč celým zařízením je řada přizpůsobitelných možností identifikace, které lze kombinovat a využít k personalizaci i rychlému a bezpečnému přihlašování k systému bez nutnosti zadávání hesla.

Stejně jako dosavadní ultratenké přístroje, mají i Portégé X30 a Tecra X40 vestavěny velmi rychlé PCIe SSD disky a také paměti DDR4. Možnosti použití notebooků rozšiřuje také nová dokovací stanice Thunderbolt 3 Dock se dvěma USB porty Type-C, konektory USB 3.0 a HDMI v plné velikosti a také se slotem pro karty microSD. Notebooky Portégé X30 a Tecra X40 budou k dispozici v průběhu druhého čtvrtletí roku 2017.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud