Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

První inteligentní displej od Lenova

redakce 28.07.2018

Lenovo tento víkend začíná dodávat první inteligentní displej Google Assistant, novou řadu produktů, které by mohly zahrnovat některé z nejsilnějších konkurentů Echo Show.

Podobně jako Echo Show, inteligentní displeje společnosti Google vám umožní vizuálně komunikovat s hlasovým asistentem technologického giganta. S těmito zařízeními bylo možné se setkat poprvé na CES v letošním roce, kde ohromily mimo jiné schopností okamžitě zobrazovat mapy a posílat je do telefonu, když bylo třeba pokynů pro orientaci. Vysoce hodnocen byl i poslech hudby s jejím výběrem dle povelů obsluhy.

A zde je další příklad, kdy inteligentní displej může být mnohem jednodušší než inteligentní reproduktor: Asistent poskytne vizuální pomůcku krok za krokem pro recepty, které hledáte, abyste mohli sledovat přípravu pokrmů na obrazovce. Navíc zařízení může podat vizuální přehled o počasí, poskytuje způsob, jak vytvořit a spravovat seznamy úkolů a organizovat a ukládat si zvukové stopy, které můžete poté poslouchat namísto náhodného přehrávání. Pokud jste osoba, které má raději vše pod odhledem na obrazovce, bude tato nová kategorie organizování poslechu hudby určitě lákavější než inteligentní reproduktory.

A co YouTube? Asistenta můžete požádat o videa, výuku i cokoliv jiného, co chcete sledovat, a to bez nutnosti používat hands-free. Pokud jste se v minulosti zatím nepřihlásili k odběru služby YouTube Premium, získáte s nákupem tohoto zařízení tři měsíce zdarma. Na displeji lze také streamovat živé nebo nahrané televizní pořady YouTube, YouTube Music, HBO Now, Hudbu Google Play, Spotify a Pandora. Chcete-li uskutečnit videohovor s kamarádem na obrazovce větší než má váš telefon, jednoduše spusťte zařízení Duo, prostě jen vyslovte své přání: „Hej Google, zavolej [jméno přítele].“ A pokud byste neměli doma nějaký – třeba bezdrátový – reproduktor, můžete použít tento displej k poslechu podcastů i audioknih.

Inteligentní displej poháněný společností Google bude k dispozici ve dvou velikostech a barvách, ačkoli oba jsou vybaveny 10wattovým reproduktorem. Menší 8palcový HD model vás bude stát 200 dolarů, zatímco 10palcový Full HD vás přijde na 250 dolarů. Pokud tento inteligentní displej zatím nemá vzhled nebo funkce, které by vás mohly ihned přesvědčit ke koupi, můžete počkat na další modely od ostatních partnerů společnosti Google, včetně společností JBL a LG.

 

 

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud