Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

První pracovní stanice typu 2v1

Pavel Trousil 19.10.2017

HP ZBook x2 je pracovní stanice typu 2v1. Můžete ji tedy použít jako notebook i jako tablet. Podle výrobce umožní designérům využít Adobe Creative Cloud a další profesionální aplikace.

HP představilo na konferenci Adobe MAX nejvýkonnější konvertibilní zařízení. To svým výpočetním výkonem i mobilitou reaguje především na specifické potřeby umělců, designérů a digitálních tvůrců, kteří potřebují využívat Adobe Creative Cloud a další profesionální aplikace.

Počítač je založen na čtyřjádrových procesorech Intel Core (frekvence až 4,2 GHz), až 32GB paměti RAM a grafice NVIDIA Quadro. Tichý aktivní chladicí systém se dvěma větráčky je navržen tak, aby účinně odváděl teplo od výkonné grafické karty a procesoru. HP zakomponovalo do jeho konstrukce také přizpůsobitelné klávesy HP Quick Keys rozpoznávající spuštěné aplikace, které umělcům ušetří čas pomocí 18 klávesových zkratek.

hp-zbook-x2-frontleft-tabletdown-with-pen-nahled

V módu laptopu funguje HP ZBook x2 jako výkonná mobilní pracovní stanice s klávesnicí převzatou z modelu HP ZBook Studio. V rozpojeném módu mohou uživatelé tvořit na tabletu pomocí pera od HP, přičemž mají pořád k dispozici všechny klávesové zkratky díky Bluetooth klávesnici. Připojený k dokovací stanici dokáže HP ZBook x2 přenášet obraz na dva další 4K monitory nebo celkem pět přídavných monitorů. V módu tabletu si uchovává plný grafický výkon a umožňuje uživatelům zachytit jejich nápady. Pero nepotřebuje dobíjet a vnímá 4096 úrovní citlivosti na tlak i různé úhly náklonu a jeho součástí je i guma. Zařízení navíc disponuje ochranu BIOSu, šifrováním TPM 2.0 na úrovni hardwaru, bezpečnými metodami ověřování totožnosti pomocí čtečky Smart Card Reader.

hp-zbook-x2-frontleft-open-detached-pen-nahled

Šasi je vyrobeno z hliníku a tlakem litého hořčíku. Hmotnost začíná v módu tabletu na 1,6 kg a tloušťka na 14,6 mm a v módu laptopu na 2,2 kg a 20,3 mm. Zařízení je vybaveno vícedotykovým 4K displejem s 14palcovou úhlopříčkou. Nový ZBook nabídne kromě toho až 10 hodin výdrže na baterii a rychlé nabíjení (50 procent kapacity baterie za 30 minut). Prošlo testy odolnosti MIL-STD 810G14. HP ZBook x2 bude v České republice dostupný od února 2018za 1949 € bez DPH. 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud