Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Rozšířená realita Zlatých stránek nyní na iPhonu

redakce 29.03.2010

Aplikace pro mobilní telefony postavená na technologii augmented reality je dostupná nově také pro iPhone 3GS. Majitelé těchto chytrých telefonů si ji mohou zdarma stáhnout na iTunes. Aplikace využívá informace z databáze Zlatých Stránek, které zobrazuje při pohledu přes fotoaparát telefonu jako další vrstvu reálného obrazu.

Aplikace Layar, kterou společnost MEDIATEL pro své řešení využívá, získala první místo v soutěži Creative Communication Award 2009, jejíž výsledky byly oznámeny koncem února. Soutěž pořádá sdružení podnikatelů TUESDAY Business Network a hodnotí se v ní originální telekomunikační, mobilní a internetové aplikace na českém trhu.

Zlaté Stránky nabízejí jako první na českém trhu katalogových vyhledávačů aplikaci pro mobilní telefony postavenou na technologii augmented reality. Aplikace umožňuje uživateli najít kontakty na firmy a osoby ve svém okolí a hned se s nimi spojit. Kontakty lze vyhledávat podle kategorií jako např. restaurace, obchodní centra, zdravotní zařízení, autoservisy apod., a dále podle jména společnosti nebo osoby. Na displeji telefonu je potom jasně označen směr a vzdálenost adresy daného kontaktu a uživatel si může naplánovat trasu pěšky nebo autem. Ve spodní části displeje se zobrazují doplňující informace, jako je telefonní číslo, e-mail nebo otevírací doba.   

Aplikace je již k dispozici také pro telefony s OS Android, a to přímo v telefonech a na Android Marketu. Ještě letos bude uvedena verze i pro telefony Nokia s OS Symbian.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme