Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Rychlý hybridní disk pro notebooky

redakce 25.05.2010

Společnost Seagate představila nový disk určený pro přenosné počítače. Jmenuje se Momentus XT Solid State Hybrid Drive a kombinuje klasickou technologii s magnetickým záznamem a technologii z SSD disků.

Podle firmy Seagate kombinuje tento 2,5“ disk to nejlepší z obou technologií – nízkou cenu a vysokou kapacitu klasické technologie pevných disků s magnetickým záznamem a rychlost SSD disků. Momentus XT je totiž vybaven tzv. adaptivní flash paměti (Adaptive Memory), do které se ukládají nejčastěji používané informace. Přístup k nim je pak mnohem rychlejší. Podle Seagatu se díky tomu celková rychlost disku zvýšila oproti tradičním pevným diskům s rychlostí otáčení 5400 ot./min. až o 100 procent. Rychlost otáčení disku Momentus XT je 7200 otáček za minutu a doplněn je 4GB flash pamětí (Single Level Cell NAND Flash Technology) – Seagate Adaptive Momory.
Nový disk má rozhraní SATA (a podporou NCQ) a dodává se v kapacitách 500, 320 a 250 GB a dodává se za ceny 156, 132 a 113 USD. Už byl použit v herním notebooku ASUS ROG G73JH a další budou následovat. Řešení je nezávislé na zvoleném operačním systému nebo aplikaci.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme