Přejít k hlavnímu obsahu

Rychlý internet na cesty

redakce 19.08.2021

Nebylo by příjemné mít kdekoli k dispozici rychlé připojení k internetu? Ukážeme vám, co k tomu budete potřebovat.

Chip 09/2021:  Svítit si na chalupě petrolejkou, topit v kamnech, chodit si pro vodu do potoka a další „romantické“ atributy patřily dříve k důvodům, proč si lidé chaty a chalupy pořizovali. Potřebu alespoň na chvíli si oddychnout od rušného městského života ale postupně vytlačují jiné touhy – především požadavek užívat si všude stejný komfort, na který jsme zvyklí z domova. Patří k tomu i připojení k internetu, které, jak asi především rodiče teenagerů potvrdí, často předstihne i další životně důležité potřeby.

Už jsme si zvykli, že připojení k internetu najdeme ve většině hotelů a v restauracích, ale co si počít na samotě u lesa, když opravdu nutně potřebujeme přes den řešit pracovní e-maily a večer sledovat oblíbené seriály na Netflixu? Odpověď je jednoduchá: smartphony dnes najdou signál mobilní sítě a připojení k internetu prakticky všude. Ale co když potřebujeme připojení i pro tablety, notebooky a třeba i chytrou televizi?

Nebylo by tedy praktické, kdybyste si mohli kdekoli jednoduše zřídit vlastní Wi-Fi síť, připravenou na připojení každého z vašich zařízení? S mobilním LTE routerem a vhodným datovým tarifem to není vůbec žádný problém. Ukážeme vám, jak to funguje a na co si musíte dát pozor. Vše se dočtete v zářijovém vydání Chipu. V prodeji od 25. srpna.

Obsah: Všechna témata Chipu 09/2021


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud