Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Samsung: Galaxy S8 a co dál?

Josef Mika 01.03.2017

Smartphone Samsung se skládacím displejem se zdá být na dosah. Možná, že jeho název už známe - Samsung si zaregistroval nové jméno „Galaxy X“.

Galaxy S8 by měl být oficiálně představen 29. března. Poté, co se na podzim objeví nový iPhone 8, bude ale Samsung se svým Galaxy 8 na trhu sbírat už jen drobky, které mu přenechá Apple se svým jubilejním modelem. Skutečně tomu tak bude?

Vůbec ne! Vypadá to, že Samsung by mohl mít v rukávu zatím tajné eso, které by ještě letos mohl uvést na trh - právě v době startu iPhone 8. Šušká se o „Galaxy X“. Tento název si Samsung nyní registroval v Jižní Koreji.

Jméno bylo v minulosti spojováno s projektem Samsungu s názvem „Valley“: Jedná se o chytrý telefon se skládacím displejem. Samsung by tak mohl jednoduše zdvojnásobit velikost displeje - v zavřeném stavu by však telefon nezabíral více místa než běžná stávající zařízení.

Zatím Samsung z projektu Valley stěží něco odhalil. Nicméně v minulém roce se objevily patentové výkresy, které naznačují možný vzhled přístroje. Konstrukce se ale ještě může podstatně změnit. O dalších technických datech a specifikacích ještě nejsou žádné informace.

Náš názor

Samsung Galaxy X jako reakce na nový super-telefon od Applu - to by byla bomba. Galaxy S8 by se tedy profiloval jako konkurent iPhonu 7s, který také přijde na trh na podzim. Zařízení od Applu se svými pravidelnými ročními updaty možná už začínají trochu nudit, což by se týkalo i roku 2017. A iPhone 8 (nebo X?) a Galaxy X by se tak mohly stát předzvěstí nové éry smartphonů u Applu respektive Samsungu.

Je Galaxy X realistický projekt? Rozhodně! To, že Samsung na něčem takovém skutečně pracuje, dokládají podané patenty. Dokonce pronikly i zprávy o plánovaném uvedení koncem roku 2017 nebo začátkem 2018. Zdá se, že letošní podzim by v oblasti smartphonů mohl být mnohem zajímavější, než se původně myslelo.

samsung(1)

V rámci projektu „Valley“ si Samsung zaregistroval název „Samsung Galaxy X“. Obr.: Samsung


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud