Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Skvělé fotoeditory vám pomohou zpracovat vzpomínky na letní dovolené: zdarma a rovnou na mobilu

Jiří Palyza 01.11.2022

Nestihli jste ještě zpracovat fotky z prázdnin? Nevadí, máme pro vás tip na tři šikovné aplikace, které jsou zdarma a běží na mobilních platformách. Není tedy nutné fotky stahovat na počítač, jejich úpravy můžete provést rovnou v telefonu.

V dnešní době už k úpravám snímků nepotřebujete počítač, natož drahý software. Za Adobe Lightroom nebo Photoshop utrácet nemusíte. Díky vhodným aplikacím své obrázky můžete vylepšovat přímo ve smartphonu a výsledky mohou být působivé.

Máme pro vás tip na tři výkonné aplikace pro úpravy snímků, které jsou k dispozici pro Android i iOS. Dají se stáhnout zdarma a nabízí úpravu fotek na profesionální úrovni.

Snapseed: jednoduché ovládání

snapseed

| Zdroj: Snapseed

Bezplatná aplikace Snapseed je klasickou ukázkou, jak dobře jde ovládat i složitější operace na malém smartphonu. Snapseed je rozdělen do tematických oblastí, jakými jsou "Vintage", "HDR Scape" a "Drama". Každá z nich pak ještě nabízí funkce, jako například "Síla efektu", "Jas", "Sytost" a "Zaostření".

Aplikace umožňuje velmi přesnou optimalizaci snímků a díky inovativnímu ovládání je to možné i jedním prstem. Přetažením prstu nahoru a dolů vyberete příslušnou funkci a doprava/doleva její sílu.

Pro Uživatele Adobe: Photoshop Express

photoshopexpress

Aplikace od Adobe, Photoshop Express, je menším sourozencem Photoshopu, celosvětového etalonu pro zpracování fotek. | Zdroj: Photoshop Express

Adobe nabízí pro váš smartphone dlouholeté zkušenosti s Photoshopem. Můžete si stáhnout jeho bezplatnou verzi, Photoshop Express.

Pomocí aplikace můžete obrázky ořezávat, měnit jejich orientaci, upravovat sytost barev a expozici, a také používat různé efekty. Aplikace umožňuje i drobné opravy ploch a přidávání textu včetně vodoznaků.

Pro selfie a sociální média: PicsArt Studio

picsartstudio

Praktická všestranná aplikace, která se hodí především pro sociální sítě. | Zdroj: PicsArt Studio

PicsArt Studio se hodí především pro úpravu selfie a obrázků pro sociální sítě. V jejím prostředí můžete nejen odstranit pozadí fotky a nahradit ho jiným, ale také vyzkoušet řadu filtrů, nálepek a retušovacích funkcí.

Díky integrované funkci pro úpravu videa umožňuje také úpravu krátkých klipů. Hodí se to například pro Instagram Stories nebo TikTok.

Šetří čas i peníze

Všechny uvedené aplikace mají potenciál profesionální úpravy obrázků. Můžete tak ušetřit nejen peníze za drahé předplatné Photoshopu, ale také čas: drobná vylepšení, filtry a efekty lze s aplikací často provést mnohem rychleji, než na počítači.

Zdroj: Snapseed.online, Photoshop ExpressPicsArt


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud