Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Sociální sítě bombarduje nový trend: takové šaty jste ještě neviděli

Jakub Fišer 05.09.2022

TikTok je zřejmě nejoblíbenější sociální sítí dneška – minimálně mezi mladší populací. A také funguje skvěle jako třídírna trendů. Není to ani tak dávno, co jsme tu měli několik zajímavých optických klamů z TikToku. A nyní přichází na řadu další.

Kapitoly článku

Co říkáte na tyto šaty? Jde o stokrát ohranou internetovou iluzi s kusem oblečení z Británie. Tyto ikonické šaty mají dokonce vlastní stránku na Wikipedii. Uživatelé po celém světě se na internetu přeli o to, jestli jsou šaty modro-černé nebo zlato-bílé. Pak se objevili i tací, kteří tvrdili, že šaty jsou černo-bílé nebo modro-zlaté. Podobných virálních videí a fotek se pak objevily ještě další desítky.

Šaty na TikToku

Iluze, o které informujeme dnes, ale zdaleka není tak vyhrocená. Uživatelé na TikToku se mohou setkat s videem, na kterém modelka obléká zajímavě vzorované šaty. Když se pokusí zatáhnout za kličku a šaty si v pase utáhnout, celá postava se jakoby prohne.

Efekt způsobuje grafický návrh na materiálu, který se po roztažení zdeformuje do takto obskurního tvaru. Konkrétně se jedná o šatky Brush Print Knot Front Bodycon Dress z fastfashion řetězce Shein. Výhodou motivu na dámské postavě je, že opticky rozšiřuje všechny křivky, ale zároveň zeštíhluje úzký pas. Proto test tohoto oděvu vyvěsila na svůj profil kanadsko-albánská tiktokerka @jemianxo.

Ukázka speciálních šatů | Zdroj: oliviasworld95_ / TikTok

Ukázka speciálních šatů | Zdroj: oliviasworld95_ / TikTok

Opravdový hit z videa však učinila až její o poznání větší kolegyně-influencerka Olivia. Tato korpulentní modelka se rozhodla ukázat, jak dokáží šaty zeštíhlit její pas. 3XL varianta těchto šatů bohužel jejímu pasu moc neubrala. Ba naopak. Tím, jak si utáhla pas, se mnohem víc projevila šířka a velikost trupu. Komentáře pod videem na jejím profilu na TikToku však hovoří zcela jasně – k tomu, aby byl pas plus-size modelky zeštíhlen, musely by šaty obsahovat větší černý pruh. Jinak efekt nemůže fungovat.

Co si o těchto šatech myslíte vy? Můžete si je pořídit v obchodě Shein za 13 dolarů (320 korun bez daně) a vyzkoušet to klidně sami na sobě.

Zdroj: TikTok, The Sun, Shein


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud