Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Špatná zpráva pro uživatele YouTube: Google prakticky znefunkční blokátory reklam

Josef Mika 16.06.2024
Zdroj: Midjourney (vygenerováno pomocí AI)

Zdá se, že Google zkouší novou strategii vůči uživatelům adblocků na YouTube: reklamy by se pro příště mohly stát přímou součástí samotných videí.

Používání blokátorů reklam na platformách, jako je YouTube, je velmi rozšířené. Google však v současné době testuje nové metody, jak účinnost těchto nástrojů obejít, aby tak donutil uživatele reklamy shlédnout a nepřišel o příjmy, které mu z toho plynou. U malého testovacího počtu uživatelů se reklamní obsah již nezobrazoval jako samostatné reklamy, ale jako součást samotného videa.

Tato integrace reklam do videa na straně serveru znamená, že reklamní přerušení již není pro blokátory reklam rozpoznatelné. Zdroje se nepřepínají, jako je tomu u samostatných reklam.

Nová překážka pro adblocky na YouTube: reklamy se streamují společně s videem

YouTube
Google chce důrazněji zakročit proti blokování reklam na YouTube.
Zdroj: yousafbhutta/Pixabay

Nová technika Googlu, která vkládá reklamy přímo do videa, by mohla blokátory reklam znefunkčnit. Reklamy jsou dynamické, pokud jde o délku zobrazení a jejich umístění, takže je obtížné je přeskočit nebo filtrovat. Zatímco rozšíření, jako je SponsorBlock, jsou schopna rozpoznat a blokovat označené sponzorské zprávy, u reklamy integrované na straně serveru je to prakticky nemožné.

Zdroj: GoogleWatchBlog

Mohlo by vás zajímat


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme