Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Specifikace Google Glass zveřejněna

redakce 17.04.2013

Google poprvé oficiálně zveřejnil parametry očekávaných brýlí Google Glass. Zatím si je ale nekoupíte.

Základním prvkem brýlí je průhledný displej s rozlišením 640 × 360 bodů. Jelikož je umístěn velmi blízko oku, odpovídá výsledný efekt obrazu 25“ displeje, na který byste se dívali ze vzdálenosti 2,5 m. Další důležitou součástí je 5Mpx kamera, která může pořizovat buďto snímky nebo video s rozlišením 720p. Klasická sluchátka na Google Glass nenajdete – zvuk se bude přenášet prostřednictvím lebeční kosti uživatele. Ovládání je samozřejmě hlasové.

O použitém procesoru specifikace nehovoří, jisté ovšem je, že brýle budou disponovat úložnou kapacitou 16 GB, z čehož bude mít uživatel k dispozici 12 GB. Data se budou automaticky synchronizovat s cloudem. Pro komunikaci s okolím poslouží Wi-Fi a Bluetooth, pro nabíjení pak klasický microUSB konektor. Podle Googlu bude kapacita vestavěného akumulátoru stačit na celý den provozu brýlí. Po připojení ke smartphonu s Androidem využijí Google Glass i GPS.

Více obrázků a informací o Google Glass najdete na novém webu, věnovanému tomuto produktu. Google Glass zatím získali na testování vývojáři, kteří mohou již nyní pracovat na dalších aplikacích pro chytré brýle.

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud