Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Stačí nacvaknout CLIP a z každého kola je elektrokolo

Pavel Trousil 06.06.2024
Zdroj: Clip

Doplněk nazvaný Clip se podle výrobců snadno používá a rychle udělá z každého kola elektrokolo s dojezdem asi 12 mil. Je kompatibilní se všemi městskými, silničními a trekovými koly s pneumatikami 26" až 28".

Startup Clip z newyorského Brooklynu zatím nabízí jediný stejnojmenný produkt. Jde o třecí pohonnou jednotku, která se připevní na přední vidlici jakéhokoli jízdního kola a promění ho tak v elektrokolo. Cena 499 dolarů za model Commuter a 599 dolarů za Explorer představuje relativně levný způsob, jak proměnit téměř jakékoli kolo v elektrokolo za zlomek ceny nového.

Zařízení ve verzi Commuter váží asi 4 kg a model Explorer je o půl kila těžší. Odnímatelný ovladač se připevňuje na řídítka a samotnou jednotku. Model Explorer má baterii s kapacitou 192 Wh, jejíž plné nabití trvá hodinu. Dojezd je udáván na "až 12 mil" a maximální rychlost je 15 km/h. Model Commuter nabízí poloviční kapacitu baterie, dobu nabíjení i dojezd.
 

Clip
Clip můžete po jízdě z kola odcvaknout a odnést nabíjet domů.
Zdroj: Clip

Jak je z parametrů vidět, Clip není určen na příliš dlouhé jízdy. Je to spíše nástroj pro fandy, kteří chtějí oživit svá stará elegantní kola, na která se v garáži práší. Ale podle výrobců stejně polovina všech městských cest je dlouhá 3 míle nebo méně. Clip se po jízdě z kola snadno odpojí a můžete si ho pak vzít s sebou a nabíjet doma.

Mohlo by vás zajímat

Na výběr je spousta sad pro předělání na elektrokolo, ale těžko najdete nějakou jednodušší na instalaci a používání. Nemusíte se trápit s nářadím, instalovat motory a montovat baterie. Clip se doslova přicvakne k vašemu kolu a elektrifikuje ho.

Zdroj: Clip


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud