Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Steam končí s podporou letitých Windows: na verzích 7, 8 a 8.1 už si příští rok nezahrajete

Jiří Palyza 29.03.2023

Podobně jako i jiní poskytovatelé služeb, také herní gigant Steam ohlásil ukončení podpory starších verzí Windows. Stane se tak v roce 2024 a uživatelé, kteří doposud Steam provozují na verzích 7, 8 a 8.1, ztratí ke službě přístup.

K ukončení podpory Steamu dojde hned prvního ledna 2024 a zástupci provozovatele, společnosti Valve, k tomu uvedli, že klient služby Steam už nebude na Windows 7, 8 a 8.1 fungovat.

Aby uživatelé neztratili přístup ke své knihovně her a dalším produktům, které si prostřednictvím Steamu nakoupili, budou muset aktualizovat na novější verzi Windows.

Tuto plánovanou změnu společnost oznámila v nejnovější beta verzi aktualizace služby Steam. Ta nyní hráče na operačních systémech Windows 7, 8 a 8.1 upozorní výmluvným oznámením "End of Life" s doporučením přejít nebo upgradovat na novější verzi ještě před ukončením podpory pro letité systémy.

Upozornění by měli obdržet i běžní uživatelé herní platformy Steam.

steam

Steam končí s podporou letitých Windows. Stane se tak od 1. ledna 2024. Do té doby mají uživatelé čas upgradovat na modernější podporované verze systému od Microsoftu. | Zdroj: Store.steampowered.com

Zástupci společnosti Valve plánované ukončení podpory vysvětlují skutečností, že nejnovější funkce ve službě Steam využívají vestavěnou verzi browseru Google Chrome, která už ve starších verzích Windows nefunguje.

Navíc budoucí verze Steamu budou vyžadovat aktualizaci funkcí a zabezpečení Windows, které jsou k dispozici pouze v systémech Windows 10 a 11.

Podle výsledků vlastního průzkumu společnosti Valve pracuje s verzemi Windows, které budou vyřazeny z podpory, 1,86 % uživatelů Steamu. Drtivá většina uživatelů Windows, kterou tvoří 96,37 % všech aktivních účtů na herní platformě, používá Windows 10 (62,33 %) a Windows 11 (32,06 %).

Zdroj: Neowin


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud