Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Telefony s Androidem budou fungovat jako webkamera

Pavel Trousil 27.09.2023
Zdroj: Vygenerováno v Midjourney

V nejnovější beta verzi systému Android se po připojení telefonu k počítači objeví v nabídce „Nastavení USB“ nová možnost - funkce webové kamery. Telefon tak po připojení k počítači se systémem Windows, macOS, nebo Linux, nebo dokonce k jinému telefonu s Androidem, začne fungovat jako běžná webová kamerka.

Stačí chytrý telefon s Androidem připojit k počítači a v nabídce vybrat možnost použití jako kamerky místo výchozího "Přenášení souborů" a fotoaparát telefonu se zaregistruje jako webová kamera. Pak můžete třeba spustit aplikaci Zoom a začít videochat.

Tuto možnost nabídne sestavení systému "Android 14 QPR1 Beta 1". Android ve verzi 14, který je v současné době ve své 10. beta verzi/developer preview, vyjde s největší pravděpodobností spolu s Pixelem 8 v říjnu.

Zdroj: X/Twitter

Android tuto funkci kopíruje od systému iOS. Zde se tato funkce nazývá "Continuity Camera - Fotoaparát přes Kontinuitu". Jako obvykle je verze pro Android flexibilnější, protože funkce se prezentuje jako obecná USB webová kamera. Měla by fungovat téměř na všem, jako je Windows, Mac, Chrome OS a pravděpodobně i Linux. Dokonce můžete připojit telefon se systémem Android k jinému telefonu se systémem Android a použít fotoaparát prvního telefonu jako webovou kameru pro druhý telefon.

Nabídka USB
Po připojení Android telefonu k počítači se objeví v nabídce „Nastavení USB“ nová možnost - funkce webové kamery.
Zdroj: Screenshot Android 14 QPR1 Beta, Ron Amadeo, Ars Technica

Kvalitou určitě takováto webkamera předčí většinu kamerek zasazených do víka notebooku. Nejtěžší asi bude vymyslet vhodný držák telefonu, aby byl na správném místě. Stále také budete potřebovat nějaký mikrofon, protože mikrofon telefonu zatím použít nelze. Třeba se to podaří opravit do vydání stabilní verze.

Zdroj: Esper.io, Ars Technica, developer.android.com


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud