Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Telefony Samsung v průšvihu, prý se jim nafukují baterie: dokonce i drahým skládačkám

Jakub Fišer 29.09.2022

Samsung má bohatou historii s problémovými bateriemi u svých telefonů. Všichni dobře vzpomínají na vybuchující Galaxy Note 7. Dlouho se ale žádná podobná aféra neobjevila. Možná až do teď.

Kapitoly článku

Důvod domnívat se to má známý youtuber Mrwhosetheboss, který testuje technologie všeho druhu a na platformě YouTube má skoro 12 milionů odběratelů. Protože se tomuto tématu věnuje dlouho, má již doma pěknou sbírku mobilních telefonů, mimo jiné těch od korejského Samsungu. U některých si však všiml, že se jim vcelku hodně nafukují baterie. U některých modelů to došlo do fáze, že se tím zdeformovala záda telefonu.

Samsung a nafouklé baterie

Podle oblíbeného youtubera byly smartphony skladovány na poličce vedle sebe při běžné pokojové teplotě. Jmenovitě se problém týká Galaxy S6, Note S8 a Galaxy S10, tedy poměrně dražších vlajkových přístrojů. Korejský výrobce si od internetového umělce telefony vyžádal již v srpnu, nicméně zatím nepřišel s vysvětlením. Youtuber navíc upozorňuje, že ve sbírce má třeba i iPhony a telefony Pixel, které ale nic podobného netrápí.

Vše ukazuje na to, že na vině je stárnutí baterie. Minimálně tak zní alespoň v tuto chvíli dostupný konsenzus, protože Samsung se k této záležitosti zatím nevyjádřil. Mrwhosetheboss ale přichází ještě s poněkud znepokojivějším zjištěním.

 

| Zdroj: Mrwhosetheboss / YouTube kanál

Problém má i drahý Z Fold 2

Rozhodl se zkontrolovat i další telefony Samsung, které vlastní – včetně skládačky Galaxy Z Fold 2. Přišel díky tomu na to, že neúměrné stárnutí akumulátoru trápí i tento vcelku drahý telefon (na trh vstupoval za 55 tisíc korun), ale kupříkladu i populární kompakt Galaxy S10e.

Nesprávné stárnutí baterie není dle mínění youtubera ovlivněno ani nevhodným nabíjením. Samsung totiž – jako jeden z mála posledních výrobců – nenabízí nijak “rychlé” dobíjení a drží se vždy kolem výkonu 25 W, maximálně 45 W. Přímá konkurence (povětšinou z Číny) přitom nabízí klidně i 120W nebo 150W výkon. Neměli bychom se však divit, kdyby podobný osud potkal i tyto smartphony.

Zdroj: Mrwhosetheboss / YouTube kanál, Android Authority


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud