Menu

Biolog v mobilu

26.05.2019 13:03 | Michal Černý + Přidat komentář
Biolog v mobilu

Biolog v mobilu | foto: CHIP

Nová aplikace přináší do smartphonu funkci inteligentního přírodovědce. Stačí zamířit smartphone na libovolnou rostlinu, a zařízení poskytne její popis, či informaci o názvu, druhu a třídě.

Právě to slibuje nástroj s názvem PlantSnap. Pro určování květin a rostlin software využívá umělou inteligenci a strojové učení. Podle autorů dokáže rozpoznat již 585 tisíc druhů rostlin a využívá při tom databanky čítající 150 milionů fotografií.

Při startu PlantSnap ihned naskenuje zachycené obrazy z fotoaparátu. Rozezná-li květy nebo listy, identifikovaná místa označí. Když uživatel na tuto oblast ťukne, objeví se seznam možných popisů - klíčových slov.

Aplikace většinou nachází správný výsledek, ať už s méně než deseti návrhy, či s vícero. Klepne-li uživatel na klíčové slovo, objeví se popis s deseti až dvaceti různými fotografiemi rostliny. 

Nástroj PlantSnap sice není úplně bez chyb, přesto jde o velmi užitečný software pro určování rostlin, který je zaměřený na laiky. Povedenou funkcí je také uložení snímků naskenovaných rostlin, a dále mapa, na níž se zobrazí skeny jiných uživatelů.

michalcerny.media@seznam.cz

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení