Menu

Chrome 83 dělá pořádek: zajímavá nová funkce pro práci s kartami bude dostupná pro všechny uživatele

15.05.2020 07:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Chrome 83 dělá pořádek: zajímavá nová funkce pro práci s kartami bude dostupná pro všechny uživatele

Chrome 83 dělá pořádek: zajímavá nová funkce pro práci s kartami bude dostupná pro všechny uživatele | foto: CHIP

Uvedení Chrome 83 se blíží. Google přidává funkci, která potěší zejména uživatele, kteří mají tendenci mít otevřeno mnoho karet současně.

Poté co se nepodařilo dotáhnout Chrome 82 jej Google přeskočil a už příští týden by měl být k dispozici dokončený Chrome 83. Ani přes dominantní podíl v oblasti internetových prohlížečů nechce Google usnout na vavřínech a pokračuje v šestitýdenních intervalech aktualizací na nové verze Chrome se zajímavými funkcemi. Současná koronavirová krize sice do dobře šlapajícího mechanismu nasypalal trochu písku, nicméně příští týden bude uvolněna nová stabilní verze Chrome 83. Není to chyba v číselném označení, Google Chrome skutečně přeskočí verzi 82.

Jako hlavní inovaci označuje příspěvek na blogu Google novou funkci skupin karet. Pokud sledujete novinky týkající se Chromu pravidelně, jistě už víte, že i v předcházejících aktualizacích uživatelé tuto funkci měli k dispozici. Novinkou je, že by tato funkce měla být k dispozici všem. Google i přesto chce novou funkci nabízet kontrolovaným způsobem tak, aby ji nemohli hned vidět všichni uživatelé.

Uživatelé Chromu by měli aktualizaci získat prostřednictvím automatického updatu, který je vestavěn do Chromu. Prohlížeč oznámí dostupnost aktualizace a po jejím stažení a instalaci je vyžadován restart prohlížeče. Pokud to nebude fungovat a vy byste už nechtěli čekat déle, můžete aktualizaci také provést ručně. Pro náhled Chrome v nové verzi si také můžete stáhnout verzi beta.

Stáhněte si: Chrome 83

chrome83-beta83-logo

Google Chrome Beta 83

CHIP hodnotí Dobrý

Rovnou k verzi 83: k dispozici ke stažení je nová verze prohlížeče Chrome s označením 83.

Stáhněte si
Výhody
velmi rychlý prohlížeč
mnoho dostupných rozšíření
Nevýhody
beta ještě není 100% stabilní

Chrome 83 nabízí sdružování karet do skupin

chrome831

Funkce seskupování karet bude k dispozici pro všechny uživatele.

Už v předchozích dvou vydáních Chromu Google zpřístupnil části uživatelů funkci sdružování karet. V nové verzi Chrome 83 bude tato funkce přístupná všem. Umožňuje spojování karet do skupin, což bude možné udělat jednoduše kliknutím pravým tlačítkem myši na kartu a volbou "Přidat do nové skupiny". Skupiny mohou mít svá uživatelem definovaná jména, a také barevné označení pro rychlejší orientaci.

Příkladem využití skupin může být spojení karet, které se týkají práce, do jedné skupiny a karet, které se týkají dovolené, do jiné skupiny. Různé barevné označení skupin poté pomůže se velmi rychle v kartách orientovat. Samozřejmě je také možné karty mezi jednotlivými skupinami libovolně přesouvat, skupiny přejmenovat nebo přiřadit nové barvy. Dalším přístupem by také mohlo být seskupovat karty podle důležitosti.

Pokud funkci nevidíte, můžete si ji zapnot pomocí příznaku: # tab-groups. Mimochodem, v omezené míře to funguje už v současném Chrome 81.

Výhody Chromu

chrome832

Chrome je rychlý prohlížeč, nabízí širokou podporu webových standardů a bohatou nabídku rozšíření.

K silným stránkám Chrome patří jeho rychlost a silná podpora webových standardů. S žádným jiným prohlížečem se nebudete pohybovat po internetu tak rychle a Chrome má také náskok z pohledu široké kompatibility s weby a službami. Na jedné straně je to výsledek dobré práce vývojářů a na straně druhé důsledek skutečnosti, že jde o zdaleka nejpoužívanější prohlížeč, takže všechny nabídky pluginů pro Chrome jsou také rozsáhle testovány.

Nevýhody Chromu

chrome832(1)

V porovnání s ostatními prohlížeči má Chrome poměrně vysoké nároky na zdroje.

Chrome však není dokonalý a jako produkt Google se s tímto gigantem také úzce propojen včetně jeho dalších služeb. Synchronizace s jiným obsahem probíhá přes účet Google a není to moc dobrá zpráva pro všechny uživatele, kteří se obávají o ochranu dat. V Chromu není integrována ochrana proti sledování a prohlížeč v průběhu jeho používání také spotřebovává mnoho prostředků.

Tuto aktualizaci potřebují všichni uživatelé Chromu

S novou verzí Chrome 83 Google jednu verzi přeskočí a updatuje stávající vydání opravami slabin zabezpečení. Stávající uživatelé by měli včas aktualizovat v okamžiku, kdy Google uvolní konečnou verzi. Současně nový Chrome přináší nové skvělé funkce pro práci se skupinami karet, které pomáhají lepšímu přehledu. Pokud máte zájem, můžete si Chrome 83 vyzkoušet v jeho beta verzi už nyní.

mohlo by vás také zajímat: ještě lepší gmail – verze pro android a ios získají nové funkce

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.