Menu

Dotyková obrazovka na libovolném povrchu

16.06.2019 07:08 | Michal Černý + Přidat komentář
Dotyková obrazovka na libovolném povrchu

Dotyková obrazovka na libovolném povrchu | foto: CHIP

Naše digitální zařízení jsme dosud ovládali přímo – píšeme na klávesnice počítačů, používáme myš nebo touchpad. Trend však míří jinam – naše prostředí se stává stále více interaktivní a jednotlivá zařízení se dostávají do pozadí.

Skupina Bosch představila projektory, které mohou z téměř jakékoli oblasti vytvořit dotykovou obrazovku – ať už se jedná o pracovní plochu v kuchyni nebo skříň v ložnici.

Projektor používá laser s vestavěným skenerem (s označením BML100PI). To, kde se prst nachází a kde „stiskne“, detekuje integrovaný 3D senzor. Skener BML100PI využívá laseru k promítání obrazu na povrch, poté skenuje řádek po řádku, aby zachytil pohyby prstů na virtuálním ovládacím panelu. 

Bosch na veletrhu Consumer Electronics Show v Las Vegas předvedl, jak se vnitřek skříňky stává inteligentními přihrádkami – modul BML100PI může současně vytvářet dotykové obrazovky až na šesti plochách. Každou z nich lze ovládat individuálně. Uživatelé mohou například k obsahu přihrádky přistupovat a sestavit zde seznam oblečení. 

V kuchyni Bosch představil virtuálního asistenta vaření, který dokáže identifikovat produkty a navrhnout příslušné recepty. Přístroje jsou dostatečně malé na to, aby mohly být v budoucnu součástí nábytku. Zařízení BML100PI je provedeno v rozměrech pouze 43 na 47 milimetrů, tedy zhruba o velikosti kreditní karty. Spotřeba dvou wattů se tak na faktuře za elektřinu projeví jenom minimálně.

michalcerny.media@seznam.cz

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení