Menu

Nová aktualizace iOS 15.4: Face ID konečně funguje i s respirátorem

02.02.2022 10:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Nová aktualizace iOS 15.4: Face ID konečně funguje i s respirátorem

Nová aktualizace iOS 15.4: Face ID konečně funguje i s respirátorem | foto: David Dvořáček/Unsplash

Apple řeší v další aktualizaci systému iOS jeden z nejotravnějších problémů iPhonu. V nejnovější beta verzi už uživatelé mají přístup k funkci, která konečně umožňuje rozpoznávání obličeje i při nasazeném respirátoru.

Jen několik hodin po uvolnění iOS 15.3 společnost Apple vyzvala k testování další verze svého mobilního operačního systému. První beta verze iOS 15.4 slibuje nápravu dlouhodobého problému, který postihuje majitele současných modelů iPhonů s Face ID.

Kromě iOS 15.4 Apple také vydal aktualizace pro iPadOS, watchOS, macOS Monterey a tvOS. Zejména majitele Maců a iPadů by měla potěšit přítomnost funkce Universal Control. Apple tuto funkci svým příznivcům dluží už od prvního představení v červnu loňského roku.

Krátce po představení iOS 15.4 si beta testeři všimli důležité nové funkce. Už dříve bylo možné s nasazeným respirátorem odemknout iPhone pomocí hodinek Apple Watch. Nyní Apple jde ještě o krok dál.

ios15-4twitter

| Zdroj: Twitter/Federico Viticci (@viticci)

Aktualizace iPhonu: iOS 15.4 opravuje nepříjemný problém Face ID při nasazeném respirátoru

Na rozdíl od předchozího řešení, které vyžadovalo použití hodinek Apple Watch, nové řešení funguje přímo na iPhonu. První testy provedené serverem 9to5Mac ale ukazují, že je potřeba mít iPhone 12 a novější. Píše se o tom v příspěvku "PSA: iOS 15.4’s new ‘Use Face ID with a Mask’ option limited to iPhone 12 and newer". Do uvolnění finální verze se to ale ještě může změnit.

Ihned po instalaci se iOS 15.4 zeptá, zda chcete používat Face ID s maskou. Poté můžete funkci přímo aktivovat. Zapnout ji samozřejmě můžete i později v »Nastavení > Face ID a kód«. Podle popisu funkce v nastavení iPhone používá k rozpoznání uživatele "jedinečné rysy v oblasti kolem očí".

Dále se doporučuje, aby si lidé, kteří nosí brýle, vytvořili odpovídající identitu. Sluneční brýle ale nejsou podporovány. Apple zároveň upozorňuje, že rozpoznávání snímáním obličeje je nejpřesnější, pokud je pro Face ID nakonfigurován celý obličej.

K beta verzi systému iOS 15.4 by už brzy měli mít přístup členové veřejného beta programu.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení