Menu
CHIP Speedtest

Plány Applu: Macy již od roku 2020 bez procesorů Intel

03.04.2018 12:42 | Milan Loucký
Plány Applu: Macy již od roku 2020 bez procesorů Intel

Nejpozději od roku 2020 už Apple nechce mít žádné procesory Intel ve svých počítačích Mac. Místo toho chce používat speciálně vyvinuté procesory, jak tomu bylo již v případě iPhonu.

Od roku 2020 by společnost Apple mohla bez čipů Intel v počítačích Mac spoléhat na speciálně vyvinuté procesory. To plyne za zprávy společnosti Bloomberg.

Společnost Apple používala čipy Intel ve svých počítačích Mac více než deset let, zatímco mobilní zařízení, jako jsou iPhony a iPady, používají vlastní vyvinuté procesory. Jsou založeny na architektuře ARM, ale Apple do nich zahrnul mnoho svých vlastních technologií. Celé roky se spekulovalo o tom, že koncern může na svých vlastních procesorech postavit také počítače Mac.

Intel již opustil závod na umístění se ve smartphonech a tabletech ve světě ARM – a sází na nová datová centra a automobilový průmysl, zatímco trh s PC už po léta klesá.

Bloomberg se omezil na informaci, že projekt s kódovým označením „Kalamata“ je stále v rané fázi. Cílem je, aby zařízení Apple pracovala ještě lépe. Apple má na trhu kolem miliardy mobilních zařízení s operačním systémem iOS – a desetkrát méně Maců. Proto se v posledních letech software jeho počítačů přizpůsobuje v některých případech iPhonům a Apple již zavedl funkce, jejichž použití je možné jak u mobilních zařízení, tak i u Maců.

 


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání

Komerční sdělení