Menu

Práce z domu jako ochrana před koronavirem? Microsoft a Google darují profi nástroje

06.03.2020 12:15 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Práce z domu jako ochrana před koronavirem? Microsoft a Google darují profi nástroje

Práce z domu jako ochrana před koronavirem? Microsoft a Google darují profi nástroje | foto: CHIP

Šíření koronaviru a ochranná opatření stále mění pracovní rutinu rostoucího množství lidí. Některé společnosti omezují služební cesty nebo posílají své zaměstnance na home office.

Microsoft a Google nyní nabízejí své profesioální nástroje zdarma, takže spolupráce s kolegy z home office nebo vzdáleně nemusí být až zase takový problém. Samozřejmě záleží na charakteru činnosti a ne u všech je to možné. Nicméně je faktem, že pro zabránění šíření nákazy koronavirem se ruší mnoho hromadných akcí, omezuje se cestování zaměstnanců a nabízí se jim činnost z domácích pracovišť. Práce z domova není zpravidla problém pro zaměstnance korporátů nebo větších společností, kteří jinak pracují v kancelářích. Situace malých a středních podniků je často jiná. Aby byla možnost spolupráce z odloučených, vzdálených anebo domácích pracovišť pokud možno co nejlepší, Microsoft a Google nyní nabízejí profesionální nástroje na několik měsíců zdarma.

Vyzkoušejte si: Microsoft Teams

microsoftteams-logo

Microsoft Teams 1.3.0

CHIP hodnotí Dobrý

Společnost Microsoft poskytuje výkonné softwarové řešení pro komunikaci v týmech.

Stáhněte si

Microsoft Teams: prémiové funkce, šest měsíců zdarma

microsoftteams

Společnost Microsoft nabízí pro podporu týmové spolupráce prémiovou verzi programu v šestiměsíční bezplatné zkušební verzi.

Rozsáhlé řešení podpory týmové spolupráce nabízí Microsoft Teams. Zahájení práce se systémem a jeho používání jsou možné zdarma, včetně chatů, sdílení souborů nebo spolupráce nad dokumenty v reálném čase. Od 10. března Micrososft plánuje do bezplatné týmové verze přidat novou funkci, kterou lze využít k plánování schůzek.

Existují také placené verze Microsoft Teams, které obsahují více funkcí. Od 10. března by každopádně mělo být možné používat prémiovou verzi zdarma, a to po dobu šesti měsíců. Její obvyklá cena je 260 Kč za uživatele měsíčně.

Google také nabízí bezplatně funkce, které jsou jinak zpoplatněné

google

Google poskytne do 1. července Hangouts Meet v nejvyšší úrovni rozšíření uživatelům sady nástrojů G Suite.

Google následuje podobný trend a bude zákazníkům G Suite (včetně G Suite pro vzdělávání) poskytovat zdarma jinak zpoplatněné funkce až do období začátku července. G Suite je komplexní nástroj pro spolupráci a zahrnuje např. e-mail, kalendář, spolupráci prostřednictvím Google Dokumentů a sdílené online úložiště.

Řešení Hangout Meet umožňuje videokonference a telefonní konference až pro 250 účastníků. Tato funkce je k dispozici v rámci sad G Suite v tzv. Podnikovém plánu (Enterprise edition) a v sadě pro vzdělávání (Enterprise for Education). Google ale nyní poskytuje tuto funkci všem zákazníkům sady G Suite bez dalších poplatků, a to do 1. července 2020. Lze také použít funkci živého přenosu až pro 100.000 účastníků, kromě toho lze virtuální schůzky i zaznamenat a uložit na Google Disk.

Praktičtí pomocníci

Samozřejmě existují činnosti, které se nedají z home office vykonávat. Teoreticky je to však možné pro mnoho administrativních pracovníků, i když v malých a středních podnicích není tento přístup tak častý, jako v případech velkých korporací. Myšlenka společností Microsoft a Google poskytnout po dobu několika měsíců jinak drahé profesionální nástroje zdarma je dobrá. Bezpochyby lze najít i další alternativy, poskytující podobné možnosti.

Mohlo by vás také zajímat: Skvělá aplikace na ovládání mobilu z Windows

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.