Menu

První dojmy z Disney+: pro českou rodinu zatím asi nejlepší služba

15.06.2022 10:27 | Karel Dvořák + Přidat komentář
První dojmy z Disney+: pro českou rodinu zatím asi nejlepší služba

První dojmy z Disney+: pro českou rodinu zatím asi nejlepší služba | foto: Disney+

S nedočkavostí jsme očekávali příchod služby Disney+ na český trh. Pro velmi vybíravého diváka už Netflix nemá moc co nabídnout, HBO zrovna tak a Apple TV+ nefunguje optimálně. Jaké jsou tedy první dojmy z novinky v oblasti streamovacích služeb?

Funguje to bezchybně

Po zkušenostech se službami vyjmenovanými výše jsem musel uznat, že s Disney+ jsem zatím spokojen asi nejvíc. Vyzkoušel jsem jak Safari, tak i Brave, který běží na jádru Chromium, obojí na Macu, na Windows jsem službu testoval jenom v Brave, kde třeba Apple TV+ někdy nefunguje korektně. S Disney+ jsem neměl jediný problém. V rámci mobilní aplikace jsem měl stejnou zkušenost, ale appky těchto služeb bývají obvykle docela vyladěné, takže to považuji za standard.

Obsah pro celou rodinu

Čím mě novinka oslovila už dopředu, byl velmi atraktivní obsah a současně i jeho množství. Měl jsme v plánu se hned vrhnout na Star Wars obsah, tedy především seriály, ale jakmile oko mé boomerské zaregistrovalo Futuramu, bylo rozhodnuto – nejdřív si dám tuhle klasiku, Obi-Wan Kenobi musí počkat.

Kačeří příběhy jsou samozřejmě součástí obsahu Disney+ / Zdroj obrázku: Disney+

Kačeří příběhy jsou samozřejmě součástí obsahu Disney+ / Zdroj obrázku: Disney+

Jako otec tříleté holky se zájmem v animovaných pohádkách, které se jí snažíme v omezené míře dávkovat, kvituji, že i těmi Disney+ překypuje. A dobré je, že jsou v češtině, takže dcera všemu rozumí. Jsou přítomny i staré dobré Kačeří příběhy, které mě v devadesátkách sobotu co sobotu přikovaly po ránu k televizi, takže mám konečně možnost jí ukázat, na čem jsem vyrůstal já. Kladně hodnotím i nastavené věkové hranice 0+, 6+, 9+, 12+, 14+, 16+ a 18+ let, které jsou velmi jednoduchým a efektivním filtrem.

Solidní cena

Za možnost sledovat před 800 filmů, více než 900 seriálu a 130 exkluzivit mi nepřipadají dvě stovky, přesněji 199 korun, jako nepřekousnutelná částka. Co se týče kvality, je možné sledovat obsah až ve 4K. Přítomna je i možnost stáhnout si obsah do zařízení a sledovat ho potom mimo dostupnost mobilních dat nebo internetového připojení vůbec. Bez toho by pro mě nebyla služba Disney+ kompletní, protože za necelý týden budu nucen se válet na pláži, kde bych se jinak k smrti nudil. Futurama a následně Obi-Wan udělají dovolenou snesitelnější.

Zdroj: redaktor,Disneyplus

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  disnay+

  To tazko … malo obsahu a stare filmy + malo SK/CZ dabingu. Skoda vyhodenych penazi

  Reagovat na komentář

  DISNEY PLUS

  JEDEN MĚSÍC BUDE STAČIT

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení