Menu

Tento software dosahuje stahovacích rekordů: koronavirus způsobuje obrovskou poptávku po nástrojích pro sdílení

25.03.2020 07:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Tento software dosahuje stahovacích rekordů: koronavirus způsobuje obrovskou poptávku po nástrojích pro sdílení

Tento software dosahuje stahovacích rekordů: koronavirus způsobuje obrovskou poptávku po nástrojích pro sdílení | foto: CHIP

V prostředí Skype můžete také přenášet obrazovky a tuto funkci použít pro rychlé prezentace. Známá aplikace od Microsoftu se používá hlavně jako videokonferenční software. Bezplatná aplikace umožňuje zúčastnit se skupinového videohovoru až deseti uživatelům. Protože je program doma prakticky na každé platformě, není žádný problém jej provozovat na počítači, tabletu nebo na cestách přes smartphone.

Ještě profesionálněji fungují webové konference se softwarem "Zoom Cloud Meetings". Program, který byl speciálně vyvinut pro firemní prostředí, se používá k pořádání schůzek, kdy jejich účastníci pracují z různých vzdálených míst přes internet. Zoom podporuje videokonference s vysokým rozlišením a samozřejmě umožňuje v rámci schůzky také odesílání textových zpráv nebo souborů.

Pokud si naopak přejete, aby setkání bylo uvolněné a zábavné, pobavte se se svými přáteli v uvolněné atmosféře prostřednictvím nástroje Houseparty. Virtuální místnosti lze zakládat zcela volně a jsou ideální pro chatování. Integrované hry a kvízy poskytují různé možnosti. Rozšíření pro Chrome je kompatibilní s přidruženými aplikacemi pro chytré telefony.

Stáhněte si: programy pro videokonference

skype-logo

Skype 8.58.0.93

CHIP hodnotí Velmi dobrý

Pomocí Skype můžete telefonovat, chatovat a vzájemně se vidět přes internet.

Stáhněte si
zoom-logo

Zoom Cloud Meetings 4.6.7

CHIP hodnotí Dobrý

"Zoom Cloud Meetings" je program speciálně vyvinutý pro společnosti. Používá se k pořádání schůzek a webových konferencí.

Stáhněte si
houseparty-logo(1)

Houseparty pro Chrome 0.10.90

CHIP hodnotí Dobrý

S doplňkem Houseparty pro Google Chrome můžete zdarma používat populární videoplatformu pro smartphony také na ploše vašich Windows.

Stáhněte si

Pro herní večer: virtuální síť LAN

hamachi3

S pomocí nástroje Hamachi si vytvoříte virtuální LAN síť.

Pokud rádi hrajete online hry, možná jste už slyšeli o Hamachi. Software lze použít pro simulaci lokální sítě LAN u počítačů, které jsou připojené prostřednictvím internetu. V bezplatné verzi se může do jedné virtuální LAN zapojit až pět zařízení. Pak si můžete společně zahrát klasiku, jako Minecraft nebo Diablo 2, z domácího prostředí, aniž byste si museli pronajmout server.

Hamachi navíc nabízí funkce pro produktivní činnost, jako např. výměnu souborů P2P.

Stáhněte si: LogMeIn Hamachi

hamachi-logo

LogMeIn Hamachi 2.2.0.633

CHIP hodnotí Dobrý

VPN klient Hamachi snadno vytváří soukromé sítě přes internet.

Stáhněte si

Samozřejmě existují činnosti, které se z domácích pracovišť realizovat nedají. Teoreticky je však možné mnoho činností kancelářského charakteru díky vhodným programům na sdílení z domácích pracovišť realizovat. Pak už je to jen na našem přístupu.

Mohlo by vás také zajímat: Microsoft i Google darují profi nástroje

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.