Menu
CHIP Speedtest

Vyhledávání ve Windows 10 nefunguje: Microsoft se potýká s problémy; jak si uživatelé mohou poradit

08.02.2020 08:00 | Jiří Palyza
Vyhledávání ve Windows 10 nefunguje: Microsoft se potýká s problémy; jak si uživatelé mohou poradit

Vyhledávání ve Windows vám nefunguje správně? Žádný strach, to jste nezpůsobili vy, ale na vině je problém u Microsoft Bing.

Podíváme se, jaké lze použít bezplatné alternativy a jak lze vyhledávání ve Windows znovu opravit. Hledání v systému Windows 10 s Cortanou za zády, to není jen obyčejné vyhledávání. Můžete pokládat otázky a při troše štěstí dostávat i smysluplné odpovědi. Samozřejmě můžete vyhledávat i soubory a složky, prozkoumávat nastavení Windows, nebo si nechat zobrazit seznam programů a poté je spouštět. Navzdory vysokým standardům je ovšem proces vyhledávání a jeho výsledky občas k zbláznění.

Nové soubory a složky se objevují se zpožděním, protože indexer běžící na pozadí je příliš pomalý. Pokud napíšete tři písmena z názvu programu, je nalezen, pokud doplníte čtvrté písmeno, název zmizí nebo se přesune dolů v seznamu nalezených shodných výskytů.

ANKETA: Používáte ladící nástroje, jako např. CCleaner?

63%
37%
Celkem hlasů: 142

Ve vyhledávání Windows je momentálně poměrně slušný zmatek. Vzhledem k problémům s Bingem lokální vyhledávání na počítačích nefunguje po celém světě.

Dobrou zprávou je, že existuje spousta alternativ a na některé z nich se podíváme v následujícím textu. Pokud byste se však raději drželi vyhledávání od společnosti Microsoft, máme pro vás také řešení. Je potřeba deaktivovat vyhledávání Bing v registru Windows. Názorně popsaný postup, jak na to, najdete např. zde.

Klasický pomocník ve vyhledávání

everything

Jednoduché: program Everything je minimalistický, což vyhovuje mnoha uživatelům.

Většina uživatelů se nezabývá hlasovými příkazy pro spouštění souborů, takže vlastně ani neřeší, pokud nefunguje dokonale. Jednoduché vyhledávání zadávané z klávesnice ale musí fungovat dobře. Nejoblíbenějším nástrojem z této kategorie je Everything. Nemusíte mít nijak detailní znalosti o funkci programu, jednoduše zadáte znaky vyhledávané položky nebo její celý název a nástroj už si poradí sám.

Pěknou funkcí navíc je, že můžete procházet i síťové jednotky. Program Listary má jiný přístup. Malý nástroj použije Průzkumníka souborů Windows a nabídne mu podporu vyhledávání. Vyhledávání spustíte klávesovou zkratkou [Windows] + [W]. Kdo má rád trochu vědátorský přístup, může také použít nástroje GrepWin nebo AstroGrep. Oba nástroje přenášejí do prostředí operačního systému Windows velmi oblíbený příkaz linuxového světa "grep", samozřejmě včetně odpovídajícího grafického rozhraní.

Stáhněte si: alternativy k vyhledávání Windows

everything-logo

Everything 1.4.1.935

CHIP hodnotí Dobrý

Díky štíhlému vyhledávači Everything najdete v počítači každý soubor během několika sekund.

Stáhněte si
listary-logo

Listary 5.00.2843

CHIP hodnotí Dobrý

Listary přidá rychlé živé vyhledávání do Průzkumníka Windows.

Stáhněte si
grepwin-logo

GrepWin (64bit) 1.9.2

CHIP hodnotí Dobrý

Freeware GrepWin vyhledává a nahrazuje názvy v souladu s přesně definovaným nastavením.

Stáhněte si
astrogrep-logo

AstroGrep 4.4.7

CHIP hodnotí Dobrý

Bezplatný nástroj AstroGrep přináší silné vyhledávání grep ze světa Linuxu do Windows.

Stáhněte si

Speciální vyhledávání duplicit

ccleaner12

Klasika: duplicitní soubory umí vyhledávat také CCleaner.

Čtěte dále → Vyhledávače duplicit a launchery

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení