Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Temná strana informatiky na ČVUT

Josef Mika 03.03.2015

Fakulta elektrotechnická ČVUT v Praze láká na nový studijní program Softwarové inženýrství a technologie. Zdůrazňuje zaměření na praktickou informatiku.

Přidej se k řádu SITů a dokaž, že i temná strana informatiky má na vysokých školách své místo – tak láká Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze maturanty ve své kampani na nový studijní program Softwarové inženýrství a technologie. „Temná strana informatiky“ by přitom měla reprezentovat odvrácenou stranu vzdělání, která je dle slov fakulty na vysokých školách neprávem podceňovaná – získávání praktických zkušeností při řešení reálných problémů.

Důležitou vlastností programu je jeho orientace na moderní informační technologie a způsob, jakým byl sestaven. Cílem programu je připravit studenty na reálný svět informačních technologií, což sebou přináší nutnost moderních předmětů a formu výuky, která reflektuje aktuální situaci a požadavky na trhu IT. Program proto nepodceňuje ani důraz na komunikační schopnosti a soft-skills. Studijní program SIT tak na fakultě doplňuje úspěšný program Otevřená informatika, který se zaměřuje především na uchazeče se zájmem o vědu, výzkum a inovace.

Důležitost doplňkových schopností potvrzuje také Jan Louda, manažer univerzitních programů ve společnosti IBM: „Čerství absolventi technického studia nemívají po příchodu do praxe zpravidla problém s hlubokou znalostí odborné problematiky. Handicapem jsou zejména soft-skills a nedostatečná příprava v prezentačních a komunikačních dovednostech a v oblasti týmové spolupráce a schopnosti řešení reálných problémů. Od nového studijního programu SIT si slibujeme přísun právě takových absolventů, kteří jsou samostatní a odborně vzdělaní, ale zároveň se nebojí komunikovat a zvládají se v krátkém časovém horizontu efektivně zapojit.“

Zájemci o studium se mohou hlásit již do akademického roku 2015/16, kdy fakulta přijímá až 150 uchazečů. Potenciální zájemci o studium se dozvědí více informací na http://sit.fel.cvut.cz nebo na prezentační stránce kampaně http://radsitu.fel.cvut.cz.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud