Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Test : Aktivní hodinky Samsung Galaxy Watch Active2

Pavel Trousil 22.10.2019

Sportovnější varianta hodinek Samsung Galaxy Watch je k dispozici už ve druhé verzi. Vyzkoušeli jsme větší model s 1,4“ oválným a velmi pěkným AMOLED displejem a větší, tedy 340mAh baterií.

Uvnitř pracuje dvoujádrový procesor Exynos 9110. Hodinky Galaxy Watch nabízí praktické ovládání otočnou lunetou – u hodinek Watch Active 2 použil Samsung digitální variantu. Stačí jezdit prstem po okraji displeje a nabídka se podle toho mění. K ovládání hodinek dále slouží dvě tlačítka.

sm-r820-003-r-perspective-cloud-silver-nahled

Základem hodinek je opět operační systém Tizen, takže aplikace a ciferníky můžete doplňovat z obchodu Samsungu. Active 2 nabízí typické funkce chytrých hodinek, jako je detekce pulzu, měření polohy pomocí GPS nebo sledování spotřeby kalorií. Zaměřeny jsou hodně na sport – mohu totiž zaznamenat až 39 různých sportovních aktivit a sedm z nich automaticky (chůze, běh, plavání, jízda na kole a veslování na trenažéru). Hodinky mají GPS, takže vyběhnout si můžete jen s nimi a zaznamenají přesně vaši trasu. Nejsou ale všemocné, takže například jízdu na elektrické koloběžce zaznamenaly jako jízdu na kole a pochválily za aktivitu.

Pokud jsou hodinky připojeny ke smartphonu, mohou posloužit jako dálková spoušť jeho fotoaparátu nebo pro ovládání prezentací. Z hodinek si pak můžete také zavolat (mají reproduktor i mikrofon), přijmout hovor a stručně odpovědět na příchozí zprávy z různých zdrojů. A samozřejmě se přes smartphone snadno dostanete k vašim sportovním výsledkům prostřednictvím mobilní aplikace Samsung Health. Stejně jako poslední hodinky od Applu umí monitorovat srdeční frekvenci a mají elektrokardiogram (EKG), ale tato funkce u nás zatím není kvůli chybějící certifikaci dostupná. Snad později bude a hodinky by pak měly zvládnout předpovídat srdeční infarkt nebo fibrilaci síní.

sm-r820-002-dynamic-cloud-silver-nahled

Hodinky mají ochranu IP68, takže jim nevadí déšť a můžete s nimi i plavat. V tom případě je dobré použít režim vodní zámek. NFC sice podporují, ale u nás s nimi zatím nezaplatíte.  Baterie se nabíjí v dodané kolíbce, nebo položením na chytrý telefon, který tuto funkci podporuje. Výdrž je poměrně slušná. Při rozumném nastavení a používání vydrží i přes celý víkend.

 

Technické parametry Samsung Galaxy Watch Active2

  • Displej : kruhový, AMOLED, 1,4" / 360 × 360 bodů
  • Procesor / paměť / úložiště: Samsung Exynos 9110 2×1,15 GHz / 768 MB / 4 GB
  • Operační systém : Tizen
  • Výbava : Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11b/g/n, NFC
  • Velikost a hmotnost : 44 × 44 × 10,9 mm, 30 g
  • Baterie : 340 mAh
  • Cena : cca 8 000 Kč

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud