Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Test příslušenství k AirTagu od firmy Nomad

redakce 13.09.2022

Značku Nomad počítám k těm dražším a zároveň i lepším z oblasti příslušenství ke smartphonům, tabletům, chytrým hodinkám a dalšímu hardwaru. Dostaly se mi do rukou tři méně známé produkty, které Nomad prodává jako příslušenství k Apple AirTagu.

Kapitoly článku

AirTag používám rád, ačkoliv asi malinko jinak, než většina lidí. Jeho úloha se totiž mění. Když jedu na dovolenou do neznámých končin, tak mi tahle chytrá věcička velikosti větší mince, hlídá kufr. Jindy třeba nechávám auto 14 dní stát v Praze a rovněž bych rád věděl, jestli je pořád ještě na svém místě, nebo mi ho z nějakého důvodu nechala městská policie odtáhnout, takže dám AirTag do přihrádky u spolujezdce. No a když nejsem na dovolené a auto mám v garáži, je jeden AirTag v peněžence a druhý na klíčích.

Nejrůznějších přívěsků a podobného přísluška jsou stovky. Nomad se nabídl s možností testu, na což jsem samozřejmě rád kývl. Předem musím upozornit, že za test jsem nedostal žádné hmotné ani nehmotné statky, jediné co mi zůstalo byly ony tři produkty.

Nomad AirTag Card

Pro ty, kteří nosí AirTag v peněžence, je tohle možná do značné míry řešení. Z té mé portmonky AirTag vypadává, musím si ho tedy i tak trochu hlídat. S plastovým adaptérem je problém vyřešen, akorát je potřeba se smířit s tím, že jeho tloušťka je podobná, jako když na sebe plácnete tři až čtyři klasické platební karty. Zkrátka vám tu kapsu na karty trochu vytáhne. Nicméně, pokud nosíte více karet v přihrádkách peněženky standardně, pravpodobně tam AirTag Card zapadne podobně dokonale, jako u mě.

Nomad AirTag Card

Nomad AirTag Card

Materiál tohoto vylepšováku je podle Nomadu termoplastický polyuretan a polykarbonát. Jestli vám to řeklo tolik co mě, tak navenek působí karta jako něco mezi plastem a gumou. Zkrátka něco, co je pravděpodobně velmi těžké zničit a přežije to i vaše pravnoučata. Zpracování je dokonalé, nikde žádné otřepy nebo ostré hrany, tohle si Nomad umí ohlídat. AirTag se jednoduše dá zacvaknout do otvoru uprostřed karty, stejně snadno ho lze i vyndat. Za mě super produkt, nutno ovšem podotknout, že jeho cena začíná na zhruba 450 korunách, což není málo.

Leather Loop

Kožené přívěsky na AirTag mají styl! Jenže zrovna ty od Applu s cvočkem se mi moc nelíbí, ačkoliv zpracování bude jistojistě excelentní. Nomad nabízí docela zajímavou alternativu velmi jednoduchého designu s kroužkem na klíče (stylově černým). AirTag se do pouzdra jednoduše vlepí, k čemuž jsem měl zpočátku lehkou nedůvěru. Že jsem se mýlil mě přesvědčila síla, s jakou žeton po vlepení drží. Nemám absolutně obavy, že bych ho někde ztratil, na klíče se jednoduše připne a plní svoji úlohu. Kůže vypadá poměrně kvalitně (rozhodně to není taková ta laciná kožená drť s lepidlem), krásně voní, vrže a časem získá patinu. Výrobce mimochodem myslel i na možnost výměny baterie v AirTagu, takže ano, jde to bez toho, aby bylo nutné víčko odlepovat. Cenově je Leather Loop srovnatelný třeba se zmíněným koženým pouzdrem od Applu, to znamená, že se dá sehnat i do 500 korun.

Nomad Leather Loop

Nomad Leather Loop

Sport Keychain

Tohle už je guma jak vyšitá, takže očekávám dlouhou výdrž a prakticky nulovou degradaci materiálu použitého na pouzdro. Principiálně je to stejné, jako u koženého pouzdra - prostě vlepíte AirTag mezi dvě poloviny a je to. Namísto kroužku je tu ale jen D-kroužek z nerezové oceli. Zpracování opět na jedničku, zde skutečně není prostor ke kritice. Ohledně cenovky jsem chvíli pátral a u nás jsem aktuálně nevypátral vůbec nic. V USA se prodává za shodnou cenu, jako Leather Loop, což je do značné míry nápovědou, za jakou cenu bude k sehnání i u nás.

Nomad Sport Keychain

Nomad Sport Keychain


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud