Přejít k hlavnímu obsahu
Testy a žebříčky

Test: Technics EAH-AZ80 – špičkový a zábavný zvuk a až tři zařízení najednou

Michal Bareš 20.10.2023

Sluchátka Technics EAH-AZ80 patří mezi nejlepší TWS sluchátka na trhu. Nabízí vynikající kvalitu zvuku a perfektní výbavu. Nelze jim téměř nic vytknout, jen špunty by mohly být o něco pohodlnější a ANC doladěné, jinak jsou ale téměř bezchybná.

Kapitoly článku

Prvotřídní zvuk a velmi dobré ANC

TWS sluchátka Technics EAH-AZ80 je zábavné poslouchat, protože nabízí ideální kombinaci prvotřídního zvuku a skvělou atmosféru. 10mm měniče produkují působivé a plné basy, hlasy a nástroje zní přirozeně a přesně. Vyšší frekvenční pásma jsou čistá, ale také trochu ostrá. Výsledkem je příjemný, vyvážený a zábavný zvuk. V porovnání s nejlepší konkurencí neslyšíme žádné rozdíly. S ohledem na kvalitu zvuku se jednoznačně jedná o high-endová sluchátka.

Aktivní potlačení okolních hluků (ANC) je účinné, všimli jsme si však jedné rušivé zvláštnosti. Po vyjmutí špuntu z ucha se pozastaví pouze přehrávání hudby, nikoli však ANC, což vytváří poněkud nepříjemnou nerovnováhu.

Skvělé výsledky jsme zaznamenali i v testu komunikace při hovorech nebo konferencích, obě strany byly perfektně slyšitelné.

Technics EAH-AZ80
Krabička a špunty Technics EAH-AZ80
Zdroj: Michal Bareš, Chip

Pohodlí a funkce

Z hlediska pohodlí jsou sluchátka Technics EAH-AZ80 velmi dobrá, ale ne vynikající. Náušníky jsou podobné jako u mnoha jiných sluchátek do uší, ale při nasazování jsme pociťovali mírný tlak a špunty jsou při chůzi v uchu mírně cítit. Není to nijak rušo
ivé, jen prostě cítíte, že máte sluchátka v uších. Tento problém lze do značné míry eliminovat volbou správných vložek, součástí balení je hned sedm párů různých velikostí a materiálů. Ovládání se provádí pomocí dotykových gest a funguje intuitivně.

Sluchátka i pouzdro vypadají a působí elegantně. Víko je vyrobeno z broušeného hliníku a pouzdro je příjemné na dotek. Magnetické držáky v pouzdře udržují špunty pevně na svém místě. Zároveň je ale magnetický přítlak dobře nastavený, takže sluchátka lze bez námahy vyjmout.

Technics EAH-AZ80
Krabička a špunty Technics EAH-AZ80
Zdroj: Michal Bareš, Chip

Díky funkci rozpoznávání uší se hudba automaticky pozastaví, jakmile je vyjmeme z ucha. Specialitou funkce Bluetooth Multipoint je možnost připojit sluchátka až ke třem zařízením současně, to jiné modely nemají.

Certifikace IPX4 zajišťuje ochranu proti stříkající vodě. Díky režimu rozpoznávání okolního prostředí proniknou přes špunty i důležité zvuky, například silniční provoz.

Technics EAH-AZ80
Sluchátka Technics EAH-AZ80 mají ochranu IPX4, takže s nimi lze i běhat v dešti
Zdroj: Michal Bareš, Chip

Vynikající mobilita 

Technics EAH-AZ80 získal nejlepší hodnocení také z hlediska mobility. V testu výdrže bez ANC zvládla TWS sluchátka skvělých deset hodin a 27 minut, což je výrazně nadprůměrná hodnota. Jen málokterá sluchátka mají ještě o něco větší výdrž. Praktická je možnost bezdrátového dobíjení.  

S dobíjením v pouzdře vydrží Technics EAH-AZ80 celkem 43 hodin a 19 minut. Drobnou nevýhodou je poměrně dlouhá doba nabíjení, která zabere 135 minut. Po 15 minutách dobíjení zvládnou sluchátka přehrávat hudbu lehce přes dvě hodiny.

Dosah Bluetooth sluchátek Technics EAH-AZ80 je vynikající. V testu jsme měřili kvalitu připojení Bluetooth na pěti různých měřicích bodech s maximální vzdáleností 25 metrů od přehrávače a i v tomto scénáři Technics EAH-AZ80 bodují vynikající stabilitou. Přitom při komunikace s kompatibilním přehrávačem využívají sluchátka technologii LDAC s frekvenčním rozsahem 20 Hz až 40 kHz a bitovou hloubkou 96 kHz / 24 bitů.

Technická data

Technics EAH-AZ80


Typ sluchátek True Wireless, intraaurální

Připojení Bluetooth 5.3 (SBC, AAC, LDAC)

Frekv. rozsah 20 - 40 000 Hz

Výbava ANC, USB-C, bezdrátové dobíjení, IPX4

Výdrž na baterii (bez ANC) 10:27 h:m / 43:19 h:m

Výdrž na baterii (s ANC) 8:11 h:m / 31:57 h:m

Délka nabíjení 135 minut

Hmotnost (sluchátka / v krabičce) 2x 7 g / 60 g

Kvalita zvuku 1,2

Mobilita 1,3

Výbava a komfort 1,2

Cena cca 7 200 Kč


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbitVšechny nejnovější zprávy

doporučujeme