Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Tip: Jak na úspornější tisk webových stránek

Pavel Trousil 08.07.2023

Pokud potřebujete webové stránky dostat na papír, často zjistíte, že internetový prohlížeč nevytiskne obsah tak, jak je zobrazen na obrazovce a navíc posílá do tiskárny nadbytečné prvky, kvůli kterým se jen zbytečně plýtvá papírem, inkoustem, nebo tonerem. Máme pro vás řešení.

Vytištěná webová stránka vypadá většinou na papíře jinak, než v prohlížeči na počítači a kromě potřebného obsahu se navíc vytiskne i mnoho dalších zbytečných prvků, tedy například reklama. Online služba Print Friendly si stránku otevře za vás, zobrazí její obsah mnohem přehledněji a úsporněji a otravné prvky jednoduše skryje, ještě dříve než stránku pošle do tiskárny.

tisk-nahled

Služba Print Friendly vytiskně webové stránky mnohem úsporněji a přehledněji. | Zdroj: screenshot Print Friendly

Otevřete stránku www.printfriendly.com na nové kartě prohlížeče. Do vstupního pole vložte předem zkopírovanou adresu webové stránky, kterou chcete vytisknout. Poté klikněte na tlačítko "Preview", tedy náhled. Chvíli trvá, než služba webovou stránku načte a náhled zobrazí.

Následně přejeďte myší přes všechny prvky, které nechcete vytisknout. Příslušná oblast zežloutne a vlevo se objeví symbol koše. Kliknutím na něj zvýrazněné část odstraníte. Pokud uděláte chybu, změnu jednoduše zrušíte kliknutím na ikonu „Zpět“v pravém horním rohu. Najdete zde také tlačítka pro úpravu velikosti textu nebo obrázků pro celý dokument. Nakonec klikněte vlevo nahoře na tlačítko "Tisk" a odešlete tiskovou úlohu. Případně po kliknutí na „PDF“ vytvoříte z webové stránky PDF soubor, který si můžete stáhnout, nebo můžete poslat e-mail s odkazem na tiskovou úlohu.

Zdroj: Print Friendly


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud